Dzięki smartwatchom będziemy mogli sterować funkcjami samochodu

Strona głównaDzięki smartwatchom będziemy mogli sterować funkcjami samochodu
29.07.2014 11:02
Dzięki smartwatchom będziemy mogli sterować funkcjami samochodu

Programiści z firmy Bnotions wydali aplikację Tesla Commnad, która pozwala na sterowanie pewnymi funkcjami samochodu Tesla S z poziomu inteligentnego zegarka z Android Wear.

Nowe auta wyposażone są w coraz więcej elektroniki, która oprócz zapewnienia nam większego bezpieczeństwa, zwiększa komfort korzystania z pojazdu. Producenci stawiają też na współpracę samochodu z innymi urządzeniami, jak tablety i smartfony, która nie ogranicza się tylko do możliwości odtwarzania muzyki. Obecnie za pomocą mobilnych urządzeń jesteśmy w stanie zarządzać niektórymi funkcjami samochodu. Znacznie ciekawiej zapowiada się możliwość kontrolowania ustawieniami naszego samochodu z wykorzystaniem inteligentnego zegarka. Wizja do niedawna kojarzona głównie z filmami, już niedługo może się spełnić, a to dzięki urządzeniom z Android Wear oraz programistom z Bnotions.

Tesla Command for Android Wear

Aplikacja Tesla Commnad, pozwala w samochodzie Tesla S na zablokowanie/ odblokowanie drzwi, otworzenie lub zamknięcie szyberdachu oraz użycie klaksonu samochodu. Tymi funkcjami możemy zarządzać na dowolnym zegarku z Android Wear oraz smartfonie działającym pod kontrolą Androida. Aplikacja jeszcze nie pozwala na zbyt dużo, ale z pewnością z czasem pojawią się nowe funkcje, które dadzą znacznie większą kontrolą nam pojazdem.

Możliwość połączenie samochodu ze smartfonem lub inteligentnym zegarkiem powinna pozytywnie wpłynąć na komfort korzystania. Już niedługo będziemy mogli przygotować auto do drogi z poziomu smartwatcha, wybierzemy odpowiednią temperaturę, ustawimy fotel i kierownicę, a także przygotujemy playlistę z naszymi ulubionymi piosenkami. To właśnie dzięki takim funkcjom inteligentne zegarki mogą zdobyć naprawdę sporą popularność.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (14)