Dzięki WeVideo YouTube rozbudowuje edycję wideo w chmurze

Dzięki WeVideo YouTube rozbudowuje edycję wideo w chmurze

20.10.2011 12:45

Google wprowadził do YouTube rozszerzoną edycję wideo w chmurze obliczeniowej. Stało się to możliwe dzięki integracji z usługą WeVideo.

WeVideo to uruchomiona niedawno usługa w chmurze obliczeniowej umożliwiająca edytowanie materiałów wideo, a także współpracę z innymi użytkownikami i dzielenie się plikami. Niewątpliwą zaletą narzędzia jest możliwość edycji plików z dowolnego urządzenia - komputera, smartfona czy tabletu. WeVideo oferuje takie funkcje jak synchronizacja obrazu, podgląd materiałów, możliwość łączenia klipów wideo czy dodawanie efektów i przejść między poszczególnymi scenami. Dzięki narzędziu VideoWizard możemy w prosty sposób tworzyć wideo i pokazy slajdów na podstawie przesłanych fotografii czy grafik.

Inne funkcje oferowane przez WeVideo to między innymi dodawanie tekstu i tytułów, efektów dźwiękowych oraz nagrywanie dźwięku bezpośrednio z mikrofonu podłączonego do komputera czy urządzenia przenośnego. Krótką prezentację usług oferowanych przez WeVideo można obejrzeć na stronach YouTube. Aby skorzystać z narzędzia, należy przejść do strony YouTube.com/create, gdzie wyszczególnione są usługi zintegrowane z serwisem. Co ciekawe, twórcy WeVideo bardzo szybko zdobyli zainteresowanie ze strony Google’a. Startup został uruchomiony ledwie miesiąc temu, a już został doceniony przez giganta z Mountain View.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)