Dziewiąta odsłona produktów AVG dostępna

Dziewiąta odsłona produktów AVG dostępna

Wojciech Kowasz
05.10.2009 16:29

Firma AVG wydała nowe, oznaczone cyfrą dziewięć wersje swoich flagowych produktów do zabezpieczeń przeznaczonych dla użytkowników domowych - AVG Anti-Virus 9, AVG Internet Security 9 i AVG Identity Protection 9.

Jak informuje producent, największy nacisk w nowej wersji położono na wydajność skanera antywirusowego. Pliki podczas wstępnego skanowania są oznaczane jako bezpieczne bądź potencjalnie niebezpieczne. W czasie kolejnych skanów te oznaczone jako bezpieczne - jeżeli ich struktura nie uległa zmianie - są pomijane. Dzięki temu czas skanowania ulega znaczącemu skróceniu. Poprawę uzyskano także w czasie uruchamiania i w zużyciu pamięci. Firewall został całkowicie przeprojektowany i teraz generuje znacznie mniej komunikatów - jest to możliwe dzięki zastosowaniu bazy znanych aplikacji i certyfikatów. Usprawniono także moduł LinkScanner, który teraz monitoruje witryny internetowe pod kątem zagrożeń phishingowych analizując, jak chwali się producent, blisko 100 różnych parametrów. Poza tym nowe AVG instaluje się i uruchamia szybciej, zużywa mniej pamięci i posiada odświeżony interfejs użytkownika.

Pełna rodzina płatnych produktów konsumenckich AVG 9.0 jest już dostępna w sprzedaży. Ceny za roczną licencję AVG 9.0 na jedno stanowisko zaczynają się od 114 PLN, zaś za dwuletnią licencję na jedno stanowisko od 167 PLN. Bezpłatna wersja AVG Free 9.0 będzie dostępna od połowy października.

Wersje testowe AVG Anti-Virus 9 oraz AVG Internet Security 9 można pobrać z naszego vortalu z odpowiednich kategorii w dziale PROGRAMY. Dla AVG Identity Protection 9 nie udostępniono jeszcze wersji testowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)