Dziś premiera Office 365. Co na to Google?

Dziś premiera Office 365. Co na to Google?

28.06.2011 13:25, aktualizacja: 28.06.2011 17:13

Od dziś usługa Office 365 nie ma etykietki „beta”. Wersja testowa pakietu cieszyła się sporą popularnością wśród klientów na całym świecie, a od dziś nawet małe firmy na całym świecie mogą korzystać z rozwiązań Microsoftu, dostępnych dotąd jedynie dla wielkich korporacji, jak SharePoint Online, Exchange Online i Lync.

W odpowiedzi, na oficjalnym blogu Google Enterprise pojawił się wpis przybliżający opinię firmy o nowym produkcie Microsoftu. Już sam tytuł wpisu autorstwa product menedżera Google Apps jest wymowny: „365 powodów żeby rozważyć Google Apps”.

Shan Sinha zaznacza, że Office 365 jest zbudowany dla komputerów z systemem operacyjnym Windows, podczas gdy Google Apps są w pełni przenośne i zaprojektowane do prawidłowego działania na różnych urządzeniach i systemach operacyjnych i to Google Apps umożliwiają pracę w zespole. Kolejną wada Office 365 są według niego różne wersje i różne ceny (Microsoft często jest krytykowany za zbyt skomplikowany cennik), podczas gdy Google Apps mają jedną wersję i jeden plan opłat. Ponadto Sinha uważa, że Microsoft umieścił na farmie serwerów część oprogramowania z desktopów i nazwał to „chmurą”, podczas gdy produkty firmy Google od początku powstawały z myślą o pracy w chmurze i interfejsie webowym. Jego zdaniem Google ma zasadniczą przewagę nad Microsoftem — od lat obsługuje setki milionów użytkowników pakietu biurowego w chmurze i góruje nad firmą z Redmond doświadczeniem.

Do 365 powodów zabrakło autorowi wpisu jeszcze 361, ale dość wyraźnie zaznaczył cechy Office 365, które w porównaniu do biznesowej edycji Google Apps mogą być uważane za wady. Zrozumiałe jest, że Sinha chce walczyć o pozycję Google Apps na rynku, ale blog krytykujący produkty konkurencji może nie być najlepszą promocją.

Aktualizacja, 28.06.2011 16:35

W Nowym Jorku właśnie zakończyła się konferencja poświęcona oficjalnej premierze Office 365. W Polsce pakiet dla specjalistów i firm zatrudniających mniej niż 25 pracowników kosztuje 5,25 € miesięcznie za użytkownika. Ceny planów dla pracowników większych firm wahają się od 3,57 do 25,50 € za użytkownika miesięcznie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)