Dziś ruszył Profil Zaufany na ePUAP, nie obyło się bez problemów

Dziś ruszył Profil Zaufany na ePUAP, nie obyło się bez problemów

09.06.2011 15:20, aktualizacja: 09.06.2011 15:53

Dziś system ePUAP, który ma umożliwić kontakt z urzędami bez wychodzenia z domu, wzbogacił się o nowy typ konta — Profil Zaufany. Niestety system nie jest wolny od błędów.

ePUAP, czyli Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej, ma umożliwić sprawną komunikację przez Internet pomiędzy obywatelami i przedsiębiorstwami a administracją, oraz między różnymi instytucjami administracji publicznej. W katalogu usług ePUAP znajdują się takie sprawy, jak złożenie wniosku o dowód osobisty, opłacenie mandatu, założenie działalności gospodarczej, czy wystąpienie o koncesję. Założenie Zaufanego Profilu w serwisie jest bezpłatne. Aby to zrobić niestety nadal należy udać się do urzędu, aby potwierdzić zgodność danych z dowodem osobistym, ale kolejne operacje można już wykonywać z zacisza własnego domu.

Niestety modyfikacja ePUAP, który jest jednym z głównych elementów Planu Informatyzacji Państwa, nie obyła się bez problemów. Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu, w związku z dużym zainteresowaniem Profilem Zaufanym dziś będą występować przejściowe opóźnienia w działaniu systemu. Jak informuje serwis e-prawnik.pl, pracownik Service Desk systemu odmówił udzielenia precyzyjnych informacji na temat kłopotów z działaniem systemu i zapewnił, że trwają prace nad usunięciem problemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)