Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Walki z DRM

04.05.2012 12:48, aktual.: 04.05.2012 15:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Systemy Digital Rights Management niejednemu użytkownikowi legalnego oprogramowania, fanowi kinematografii czy muzyki niepotrzebnie napsuły krwi. Jeżeli chcieliście wyrazić swoje niezadowolenie ze stosowania coraz bardziej uciążliwych form zabezpieczania różnorakich (zazwyczaj cyfrowych) treści to nie będzie do tego przez dłuższy czas lepszej okazji - ogłoszono Międzynarodowy Dzień Walki z DRM (International Day Against DRM).

Propagatorzy akcji z Free Software Foundation zachęcają do wspólnego, powszechnego wyrażania sprzeciwu wobec narastającego problemu. W Ameryce organizowane będą dzisiaj spotkania wrogów DRM, przewiduje się, że w Internecie pojawi się cała masa wpisów blogowych oraz wiadomości poświęconych zagadnieniu, a zawrzeć ma też na Facebooku czy w innych sieciach społecznościowych. Na to się przynajmniej liczy...

Swoje poparcie dla akcji można wyrazić na kilka sposobów. Podstawowy to dopisanie się do listy na stronie ruchu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zaprezentować je powszechnie w formie graficznej (udostępniany jest bezpłatnie zestaw specjalnych obrazów), czy naturalnie porozsyłać odnośniki do strony Międzynarodowego Dnia Walki z DRM do znajomych. Nawołuje się ponadto do bojkotu pewnych produktów oraz usług, zaś gorącego wspierania tych, którzy z zabezpieczeń zrezygnowali.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)