Dzisiaj premiera Windows Phone 7, po południu transmisja online

Dzisiaj premiera Windows Phone 7, po południu transmisja online11.10.2010 11:59

Steve Ballmer, szef Microsoftu, zaprezentuje dzisiaj Windows Phone 7. Tuż przed premierą nowego systemu dla smartfonów nie obyło się bez drobnego zgrzytu.

O godzinie 15:30 naszego czasu rozpocznie się konferencja w Nowym Jorku, podczas której Ballmer zaprezentuje najnowszy system Microsoftu. Oprócz szefa firmy pojawi się także Ralph de la Vega (szef operatora AT&T). Konferencja będzie transmitowana na żywo w formie webcastu na stronach Microsoftu. Do sprzedaży Windows Phone 7 trafi w późniejszym terminie. W Europie będzie to najprawdopodobniej po 21 października, natomiast w USA - na początku listopada. System zapewne nie będzie miał łatwego wejścia na rynek. Windows Phone 7 będzie musiał zmierzyć się z silnymi konkurentami, jakimi są firmy Google i Apple czy popularny w USA twórca telefonów BlackBerry.

Microsoft poważnie przygotowuje się do starcia. Serwis Engadget dotarł do dokumentów, z których wynika, że w e-sklepie dla Windows Phone 7 początkowo pojawi się 2 tys. aplikacji. Dla porównania w dniu uruchomienia App Store Apple oferował ich 500. Przy okazji informacji o e-sklepie na jaw wyszedł mały zgrzyt związany z jedną z aplikacji. Twórca gry Angry Birds, która pojawiła się wśród tytułów dostępnych dla WP7 stwierdził, że ikona jego aplikacji została bez jego zgody wykorzystana w materiałach promocyjnych. Po ujawnieniu tej wiadomości pracownicy Microsoftu szybko usunęli Angry Birds ze stron promujących WP7.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)