Dzisiaj premiera Windows Phone 7, po południu transmisja online

Dzisiaj premiera Windows Phone 7, po południu transmisja online

11.10.2010 11:59

Steve Ballmer, szef Microsoftu, zaprezentuje dzisiaj Windows Phone 7. Tuż przed premierą nowego systemu dla smartfonów nie obyło się bez drobnego zgrzytu.

O godzinie 15:30 naszego czasu rozpocznie się konferencja w Nowym Jorku, podczas której Ballmer zaprezentuje najnowszy system Microsoftu. Oprócz szefa firmy pojawi się także Ralph de la Vega (szef operatora AT&T). Konferencja będzie transmitowana na żywo w formie webcastu na stronach Microsoftu. Do sprzedaży Windows Phone 7 trafi w późniejszym terminie. W Europie będzie to najprawdopodobniej po 21 października, natomiast w USA - na początku listopada. System zapewne nie będzie miał łatwego wejścia na rynek. Windows Phone 7 będzie musiał zmierzyć się z silnymi konkurentami, jakimi są firmy Google i Apple czy popularny w USA twórca telefonów BlackBerry.

Microsoft poważnie przygotowuje się do starcia. Serwis Engadget dotarł do dokumentów, z których wynika, że w e-sklepie dla Windows Phone 7 początkowo pojawi się 2 tys. aplikacji. Dla porównania w dniu uruchomienia App Store Apple oferował ich 500. Przy okazji informacji o e-sklepie na jaw wyszedł mały zgrzyt związany z jedną z aplikacji. Twórca gry Angry Birds, która pojawiła się wśród tytułów dostępnych dla WP7 stwierdził, że ikona jego aplikacji została bez jego zgody wykorzystana w materiałach promocyjnych. Po ujawnieniu tej wiadomości pracownicy Microsoftu szybko usunęli Angry Birds ze stron promujących WP7.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)