Dzwoni ten numer? Pod żadnym pozorem nie odbieraj. Oni na to liczą

Dzwoni ten numer? Pod żadnym pozorem nie odbieraj. Oni na to liczą

Smartfon
Smartfon
Źródło zdjęć: © Pixabay
31.10.2021 12:40

Od jakiegoś czasu Polacy otrzymują połączenia w sprawie rzekomego długu. Numer 882182503 wyświetla się w telefonach Polaków nader często. Co należy zrobić, gdy otrzymamy takie połączenie?

Numer 882182503 lub +48882182503 w ostatnim czasie coraz częściej dzwoni do Polaków. Po odebraniu takiego połączenia usłyszymy automat recytujący formułkę informującą o występowaniu rzekomego zadłużenia. Wielu z nas w takiej sytuacji może się zestresować i pomyśleć, że właśnie pada ofiarą oszustów. Ci często próbują przekonać ofiarę, że jej konto bankowe jest okradane i potrzebna jest interwencja.

Numer 882182503. Kto dzwoni?

Z numeru 882182503 dzwoni spółka Ulga od Długu. Wcześniej do kontaktu wykorzystywany był inny numer - 881050478. Zasada działania jest jednak w zasadzie identyczna. Po odebraniu telefonu usłyszymy nagranie, w którym automat próbuje nas przekonać, że jesteśmy zadłużeni.

Połączene od spółki Ulga od Długu
Połączene od spółki Ulga od Długu© dobreprogramy

Nie jest to jednak prawda. Numery telefonu, z którymi spółka się kontaktuje, są wybierane prawdopodobnie na ślepo. Tego typu połączenie należy traktować jako reklamę i absolutnie nie przejmować się przekazywanymi w nim informacjami.

Aby zapobiegać tego typu połączeniom, w teorii można skontaktować się z firmą, która jest administratorem naszych danych osobowych. Zgodnie z prawem ma ona obowiązek usunąć wszelkie dane, jeśli tylko sobie tego zażyczymy.

Jednak doświadczenia płynące choćby z rozmów z botem przedstawiającym się jako Klara Sobieraj, pokazują, że nie zawsze to działa. Słynny już bot, który od miesięcy zachęca Polaków do inwestycji w fotowoltaikę, nic sobie nie robi z prośby o usunięcie danych z bazy. Połączenia przychodzą kilka razy dziennie, z różnych numerów.

W związku z tym najlepsza może okazać się najprostsza metoda. Blokada połączeń przychodzących z danego numeru. Na jakiś czas powinno to wystarczyć.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (153)