E-booki sprzedają się lepiej niż papierowe książki

E‑booki sprzedają się lepiej niż papierowe książki

29.12.2009 12:51, aktualizacja: 29.12.2009 13:02

Po raz pierwszy w historii internetowy sklep Amazon.com zanotował większą sprzedaż e-booków, niż zwykłych, tradycyjnie wydanych książek. Analitycy i dziennikarze zastanawiają się czy to wina przedświątecznej gorączki zakupów, czy też początek nowego trendu.

Podczas tegorocznych Świąt, internauci kupowali nawet 110 e-książek na minutę. 14 grudnia, w szczytowym momencie sprzedaży, klienci ze 178 krajów zamówili ponad 9,5 milionów e-booków. Książki kupowali użytkownicy e-czytników - na przykład Kindle’a, który Amazon.com wprowadził na rynek w 2007 roku. Obecnie w Kindle Books, internetowym sklepie z książkami, dostępnych jest 350 tysięcy tytułów, w przeważającej większości napisanych w języku angielskim.

Jednak Amazon.com sprzedaje e-booki nie tylko użytkownikom Kindle. Wystarczy komputer i program do przeglądania dokumentów. Książki są dostępne również w internetowym sklepie App Store dla osób korzystających z iPhone'ów i iPodów touch. Najprawdopodobniej to właśnie te osoby, a nie tylko właściciele Kindle'ów, zapewniły Amazonowi rekordową sprzedaż podczas tegorocznego okresu świątecznego. Mimo ogromnej sprzedaży e-booków, firma nie podała jak dotąd ilości sprzedanych czytników Kindle.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)