e-Deklaracje Desktop z formularzami PIT za 2011 rok

e‑Deklaracje Desktop z formularzami PIT za 2011 rok

Wojciech Kowasz
10.01.2012 20:45

Ministerstwo Finansów zaktualizowało swoją aplikację do rozliczania się z podatku dochodowego przez Internet — e-Deklaracje Desktop. Można już więc przystąpić do wypełniania PITów za ubiegły, 2011 rok, korzystając z oficjalnej aplikacji.

e-deklaracje Desktop to oficjalna, przygotowana przez Ministerstwo Finansów aplikacja, dzięki której możemy nie tylko wypełnić formularz, ale także od razu wysłać go do Urzędu Skarbowego przez Internet - bez konieczności posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Program w tegorocznej wersji 4.0.0 umożliwia wypełnienie i elektroniczne nadanie formularzy PIT-16A, PIT-19A, PIT-28, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39 wraz z załącznikami. Ponadto w tym roku program nieco rozbudowano pod kątem opcji dodatkowych. Możliwe jest na przykład tworzenie oraz importowanie kopii zapasowych z danymi.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i ma przyjemny interfejs, a pomocą służą zawarte w programie treści ważniejszych ustaw oraz link do kompletnej listy Organizacji Pożytku Publicznego, które podatnik może wesprzeć przekazując 1% swojego podatku. e-Deklaracje Desktop wykonano w technologii Adobe AIR, dzięki czemu pracuje on nie tylko w systemie Windows, ale także na Linuksie i Mac OS X.

Jeśli e-Deklaracje Desktop nie przypadną komuś do gustu, polecamy także wydany kilka dni temu program PITy 2011 — od lat najpopularniejszą w Polsce aplikację do wypełniania formularzy PIT, która również umożliwia wysłanie ich przez Internet bez konieczności posiadania elektronicznego podpisu kwalifikowanego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)