e‑Deklaracje już gotowe na ubiegłoroczne PITy

Wojciech Kowasz

09.01.2011 23:48, aktual.: 10.01.2011 09:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydany po raz pierwszy w 2009 roku przez Ministerstwo Finansów program e-Deklaracje Desktop doczekał się aktualizacji i jest już gotowy do wypełniania oraz elektronicznego wysyłania deklaracji podatkowych PIT za 2010 rok.

e-deklaracje Desktop to oficjalna, przygotowana przez Ministerstwo Finansów aplikacja, dzięki której możemy nie tylko wypełnić formularz, ale także od razu wysłać go do Urzędu Skarbowego przez Internet - bez konieczności posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Program w tegorocznej wersji 3.0.1 rozbudowano o wiele dodatkowych formularzy. Aktualnie umożliwia on wypełnienie i nadanie formularzy PIT-16, PIT-16A, PIT-16Z, PIT-19A, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39 wraz z załącznikami.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i ma przyjemny interfejs, a pomocą służą zawarte w programie treści ważniejszych ustaw oraz link do kompletnej listy Organizacji Pożytku Publicznego, które podatnik może wesprzeć przekazując 1% swojego podatku. e-Deklaracje Desktop wykonano w technologii Adobe AIR, dzięki czemu pracuje on nie tylko w systemie Windows, ale także na Linuksie i Mac OS X.

e-Deklaracje Desktop jest jedną z pierwszych tegorocznych aplikacji do PITów. Warto przy okazji wspomnieć, że deklaracje za rok 2010 można już swobodnie wysyłać online także w przypadku rozliczania się wspólnie z małżonkiem. W ubiegłym roku konieczne było wcześniejsze wysłanie tradycyjną pocztą specjalnego upoważnienia podpisanego przez małżonka, co praktycznie przekreślało użyteczność internetowego rozliczania się z fiskusem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (94)