E-sklep iTunes w Polsce? Apple zdradzi szczegóły 4 października

E‑sklep iTunes w Polsce? Apple zdradzi szczegóły 4 października

28.09.2011 11:46

Apple zaprasza na konferencję, która odbędzie się 4 października. Gwiazdą spotkania będzie iPhone. Pojawiły się też informacje o uruchomieniu iTunes Store w Polsce.

Gazeta Rzeczpospolita, powołując się na swoje źródła twierdzi, że e-sklep z muzyką i filmami iTunes wkrótce ruszy w Polsce, a także 8 innych krajach europejskich. Informacje te miało potwierdzić kilka osób związanych z rynkiem muzycznym. Obecnie polscy użytkownicy iTunes mają dostęp jedynie do aplikacji (App Store) i materiałów darmowych (iTunes U i Podcasty). Apple ma być już technicznie gotowy do wprowadzenia sklepu w Polsce, trwają natomiast rozmowy z przedstawicielami branży muzycznej, filmowej i regulatorami. Będzie to kolejny krok w kierunku zdobycia polskiego rynku po otwarciu w naszym kraju internetowego sklepu Apple Store, w którym kupić można sprzęt — komputery Mac, iPady czy smartfony iPhone, oraz akcesoria.

Firma ogłosiła, że najbliższe spotkanie odbędzie się 4 października w Cupertino. Tematem konferencji, zgodnie z hasłem przewodnim, będzie iPhone. Na pewno tego dnia wprowadzony zostanie system iOS 5, a także usługa w chmurze — iCloud. Najbardziej natomiast oczekiwaną wiadomością jest iPhone 5, którego tego dnia ma podobno również przedstawić CEO firmy, Tim Cook. Od tygodni krążą plotki na temat tego, jaki będzie nowy smartfon firmy z Cupertino, pewników jednak na razie nie ma żadnych. Realny termin wprowadzenia iTunes Store w Polsce to październik tego roku. Może tę dobrą wiadomość również usłyszymy na konferencji Apple'a?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)