E-sport w Polsce ma się dobrze. Finały europejskiej ligi „World of Tanks” w Katowicach

E-sport w Polsce ma się dobrze. Finały europejskiej ligi „World of Tanks” w Katowicach

E-sport w Polsce ma się dobrze. Finały europejskiej ligi „World of Tanks” w Katowicach
06.10.2016 22:47, aktualizacja: 07.10.2016 11:38

Po ogromnym sukcesie frekwencyjnym kolejnych imprez z cyklu Intel Extreme Masters organizowanych w Katowicach, w naszym kraju coraz więcej ciekawych imprez e-sportowych. Całkiem niedawno informowaliśmy o Call Of Duty World League na PlayStation 4, który odbędzie się w dniach 13-16 października br. na terenie EXPO XXI w Warszawie, a tu na horyzoncie pojawiają się kolejne ciekawe turnieje.

Obraz

Miło nam poinformować, że tegoroczne finały europejskiej ligi „World of Tanks” odbędą się w katowickiej ESL Arenie. Pula nagród sięgnie zawrotnej kwoty 325 tysięcy dolarów, czyli przeliczając na polską walutę, około 1,25 miliona złotych. Impreza odbędzie się w katowickiej ESL Arenie, mieszczącej się przy ulicy Żeliwnej 38 w Katowicach. Triumfatorzy finału zabiorą ze sobą 50 tysięcy dolarów (ok. 200 tys. zł), natomiast druga drużyna zainkasuje 25 tysięcy dolarów, czyli ok. 100 tys. zł.

Reszta pieniędzy zostanie podzielona zgodnie z wynikami całego pierwszego sezonu. Finaliści zdobędą też dodatkowe, cenne punkty do rankingu, które zwiększą ich szanse na udział w globalnych finałach Ligi Wargaming.net, w których nagrody oczywiście będą znacznie wyższe.

Się gra, się ma, czyli jakimi grami warto się interesować dla pieniędzy i nagród

Co najważniejsze, jednym z finalistów tego turnieju jest polska drużyna Utopia, za którą oczywiście mocno trzymamy kciuki. Ta polska drużyna dokonała niemal niemożliwego, odnosząc 12 zwycięstw z rzędu w lidze, ostatecznie pokonując zespół Oops The Tough Giraffes 5:3. Tym samym w pełni zasłużenie Utopia zapewniła sobie miejsce w finale europejskiej ligi „World of Tanks”.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)