EA chce wypożyczać gry PC w ramach abonamentu, bada zainteresowanie

EA chce wypożyczać gry PC w ramach abonamentu, bada zainteresowanie
24.09.2015 11:10
EA chce wypożyczać gry PC w ramach abonamentu, bada zainteresowanie

Zapowiedź programu EA Access, czyli udostępniania gier znanego wydawcy na Xboksa One w ramach abonamentu, z początku traktowano jako ciekawostkę, ale ostatecznie pomysł został bardzo ciepło przyjęty. Nic dziwnego więc, że po zebraniu doświadczenia firma szykuje się teraz do ataku z podobną ofertą na PC. Na zlecenie medialnego giganta przygotowano specjalną ankietę, wypytującą o preferencje komputerowców.

350143135818672065

Przypomnijmy, że w ramach usługi EA Access użytkownik konsoli Xbox One uzyskuje nielimitowany dostęp do szeregu pozycji w czasie, na jaki wykupił abonament. Ceny rozciągają się od niecałych 15 złotych za dostęp na miesiąc po 80 złotych za rok grania bez ograniczeń. W tej chwili gwarantuje to zabawę bez dodatkowych kosztów w kilkanaście tytułów, wliczając cyfrowe wersje FIFA 14, 15, UFC, NBA Live 15, Need for Speed Rivals, Titanfalla, Battlefielda 4 i Hardline czy RPG Dragon Age: Inquisition.

Przy przeszczepianiu idei na rynek PC Electronic Arts rozważa wiele opcji, które poddaje pod głosowanie. Co ważne, nie chce tym razem ograniczać się do wydawanych przez siebie gier, lecz uwzględnia również projekty od Bethesdy (The Elder Scrolls, Fallout), Ubisoftu (Assassin's Creed), Activision (Call fo Duty) lub Take 2 (GTA). Oznaczałoby to, że odpowiednie rozmowy z partnerami już są przeprowadzane. Ponadto rozważa się otwarcie oferty na dzieła tzw. Indie, czyli propozycje niezależnych twórców, a także wliczanie wszelkich dodatków DLC, za które normalnie płacilibyśmy przecież osobno.

Konfiguracji abonamentowych w ankiecie podano naprawdę sporo. W zależności od opcji w danym pakiecie, ceny kształtować miałyby się od blisko 5 dolarów za miesiąc po niecałe 15 dolarów. Poza wyżej wymienionymi rzeczami, wpływa na to szybkość uzyskiwania dostępu do najnowszych hitów (przy premierze, kilka miesięcy później), regularność aktualizowania oferty o nowe pozycje plus powiedzmy dostęp do wersji testowych oraz zniżki na zakup gier danej firmy poza abonamentem. Kiedy na PC EA z tym wystartuje? Wskazówką niech będzie tutaj końcowe pytanie o zainteresowanie nabyciem takiego czasowego dostępu do gier już w przeciągu najbliższego roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)