EA, Microsoft i Zynga wspierają walkę o małżeństwa tej samej płci

20.07.2012 12:20, aktual.: 20.07.2012 16:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Stanach Zjednoczonych ciągle żywa jest sprawa tak zwanego Defense of Marriage Act (znanego też jako DOMA), który to ruch ze strony rządu spotkał się ze sporym oburzeniem społeczeństwa, ale też gigantów rynku. Przeciwko odebraniu parom homoseksualnym prawa do małżeństwa opowiedzieli się, obok firm Gap, Google czy Starbucks, które przyłączyły się do walki wcześniej, teraz również Electronic Arts, Microsoft oraz Zynga.

DOMA zakłada, że małżeństwo może zostać zawarte wyłącznie pomiędzy kobietą i mężczyzną. Wpływa to na wiele aspektów życia codziennego — chociażby ulgi podatkowe czy różne przywileje dostępne „normalnym” parom. Dąży się więc do obwołania aktu w pewnych częściach niezgodnym z konstytucją. EA publicznie zauważa, że takie ograniczenie praw, już pomijając aspekty wolności osobistej, wpływa zwyczajnie na interesy pracowników wielu firm.

Zainteresowani walką z DOMA mogą swoje poparcie dla mniejszości i niezadowolenie z postawy rządu wobec nich wyrażać przesyłając specjalne pisma, stanowiące zewnętrzny (gdyż nie są oni bezpośrednio zaangażowani w proces) argument w toczącej się bitwie. Inni z niesprawiedliwością mierzą się na swój sposób.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (144)