EASEUS Todo Backup 2.0 — przyrostowe kopie zapasowe i planowanie zadań

EASEUS Todo Backup 2.0 — przyrostowe kopie zapasowe i planowanie zadań

03.01.2011 13:17, aktualizacja: 03.01.2011 13:38

Ukazała się stabilna wersja EASEUS Todo Backup Home 2.0, darmowego programu do archiwizacji danych i nie tylko. W tym wydaniu programu znalazł się zupełnie nowy interfejs użytkownika, oparty na czytelnych i prostych w obsłudze kreatorach, oraz sporo ciekawych funkcji.

Najważniejsze nowości, które znalazły się w tym wydaniu programu, to tworzenie przyrostowych kopii zapasowych oraz możliwość planowania zadań. Wybór przyrostowej kopii zapasowej powoduje, że archiwizowane są tylko pliki, które zostały utworzone lub zmodyfikowane od momentu wykonania ostatniej kopii zapasowej. Pozwala to oszczędzić czas i miejsce na dysku, gdzie dane są archiwizowane. W tej wersji programu można stworzyć harmonogram zadań i wykonywać kopie zapasowe codziennie, co tydzień, co miesiąc lub po określonym wydarzeniu (uruchomienie systemu, wylogowanie użytkownika itp.).

EASEUS Todo Backup ma możliwość tworzenia kopii zapasowych pojedynczych plików, folderów, obrazów partycji oraz całych dysków, wliczając w to partycje z zainstalowanym systemem operacyjnym (Windows 2000/XP/Vista/Windows 7). Pliki można wybierać według folderów lub według typów (muzyka, zdjęcia, dokumenty, programy) i mogą być dołączane do kopii zapasowej nawet kiedy są używane przez inne programy. W EASEUS Todo Backup znajdziemy również rozbudowanego menedżera kopii zapasowych, narzędzie do klonowania partycji i dysków (dzięki któremu możliwa jest również migracja systemu na nowy dysk), narzędzia niezbędne do montowania obrazów oraz do bezpiecznego wymazywania danych. Menedżer kopii zapasowych umożliwia konwersję obrazu partycji systemowej do obrazu w formacie używanym przez VMware lub VirtualPC.

Najnowszą, stabilną wersję programu dla systemu Windows można już pobrać w dziale Programy -> Narzędzia -> Archiwizacja danych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)