Edge będzie aktualizowany niezależnie od Windowsa, by dorównać Chrome

Edge będzie aktualizowany niezależnie od Windowsa, by dorównać Chrome

01.05.2017 17:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows-jako-usługa to poniekąd eksperyment na żywym organizmie, oparty o informację zwrotną od użytkowników. Premiera Windowsa 10 miała miejsca niemal dwa lata temu, jednak dopiero niedawno poznaliśmy plan wydawniczy, który przewiduje premierę dużej aktualizacji co sześć miesięcy.

Wiadomo już jednak także, że w przypadku niektórych składników systemu, taki harmonogram prac się dla Microsoftu nie sprawdził. Jak informuje serwis Neowin, własny harmonogram aktualizacji otrzyma przeglądarka Edge. Dotąd na duże zmiany trzeba było czekać do kolejnej premiery aktualizacji całego Windowsa. To się jednak wkrótce zmieni.

Już we wrześniu, gdy ukaże się Redstone 3, użytkownicy Windowsa zyskają możliwość pobierania aktualizacji dla Edge'a przez Windows Store, niezależnie od Windows Update. Dzięki temu tempo implementacji nowości w Edge'u ma być konkurencyjne względem innych przeglądarek, przede wszystkim Chrome'a, z którego użytkownicy Windowsa 10 niechętnie migrują na przeglądarkę Microsoftu.

Decyzja o uniezależnieniu tempa aktualizacji Edge'a od Windowsa powoduje jednak dodatkowe pytania. Czy jeśli aktualizacje w Edge'u będzie można instalować samodzielnie, to czy podobnie będzie z całą przeglądarką? To umożliwiałoby instalację Edge'a np. na Windowsie 8.1 i znaczącą zwiększyło jej dostępność.

Niewykluczone także, że przeglądarkę będzie można z poziomu Sklepu odinstalować. Na wyjaśnienie tych kwestii przyjdzie nam jeszcze poczekać: szczegółami na temat Redstone 3 Microsoft podzieli się zapewne na konferencji Build, która w tym roku rozpocznie się 10 maja.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)