Edge nie będzie blokował reklam, ale zrobią to nowe rozszerzenia #Build

Edge nie będzie blokował reklam, ale zrobią to nowe rozszerzenia #Build

Edge nie będzie blokował reklam, ale zrobią to nowe rozszerzenia #Build
01.04.2016 15:04

Premiera rozszerzeń do Edge’a dla uczestników programu Windows Insider była, ze względu na ich niewielką liczbę, pewnym rozczarowaniem. Trudno także stwierdzić, aby konieczność modyfikowania ich i publikowania w Windows Store była tym, czego oczekiwaliśmy na wieść o kompatybilności przeglądarki Microsoft z rozszerzeniami z Chrome’a. Dziś na ten temat wiadomo już więcej, podobnie jak w sprawie opisywanych przez nas wczoraj doniesień o wewnętrznym blokowaniu reklam.

Microsoft poinformował na konferencji Build o kolejnych partnerach, współpraca z którymi poskutkuje nowymi rozszerzeniami. Dotychczas dostępne miały niezbyt rozbudowane funkcje: oferują tłumaczenie stron z wykorzystaniem silnika Bing, niezbyt zaawansowaną obsługę przeglądarki za pomocą gestów myszy oraz dodatkowe funkcje dla serwisu Reddit. To właśnie ten ostatni program jest zapowiedzią tego, nad czym w kwestii rozszerzeń pracuje w tej chwili Microsoft. Chodzi o integrację z zewnętrznymi serwisami i usługami.

Źródło: venturebeat.com
Źródło: venturebeat.com

Jak pisze VentureBeat, wkrótce udostępnione zostaną rozszerzenia serwisu społecznościowego Pinterest, asystent usług Amazona, a także integracja z narzędziem do notowania Evernote. Na liście wciąż znajdują się także rozszerzenia blokujące reklamy od AdBlocka. Przedstawiciele Microsoftu zaprzeczyli bowiem wczorajszym informacjom, według których Edge miał posiadać wbudowany w silnik mechanizm blokujący wyświetlanie reklam.

Dlaczego zatem podczas jednej z wczorajszych prezentacji wyświetlono slajd, na którym wśród nowych funkcji przeglądarki znalazło się blokowanie reklam? Według przedstawicieli Microsoftu, chodziło właśnie o rozszerzenia AdBlocka. Nazwy były bowiem formułowane na podstawie informacji pochodzących od społeczności. Microsoft spełni zatem jej życzenia, ale nie do końca w oczekiwany sposób – zamiast wbudowanego silnika, użytkownicy Edge’a będą mieli do dyspozycji ociężałe rozszerzenia od AdBlocka.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)