EDIUS 5.50 - nieliniowy edytor wideo

EDIUS 5.50 - nieliniowy edytor wideo

07.06.2010 18:42, aktualizacja: 07.06.2010 18:55

Do bazy programów oferowanych przez nasz vortal trafił interesujący program EDIUS 5.50 przeznaczony do obróbki filmów wideo.

EDIUS jest profesjonalnym nieliniowym edytorem wideo. Początkowo był rozwijany przez firmę Canopus Corporation, później zaś aplikację zakupił Thomas Grass Valley. Aplikacja może przydać się amatorom - dzięki takim narzędziom jak EDIUS Neo - w szkole czy do zabawy w domu. Z drugiej strony program umożliwia również pracę bardziej zaawansowanym użytkownikom. Program dostosowany jest do potrzeb mediów internetowych, dzięki czemu można szybko umieszczać w Sieci stworzone filmy.

Program pozwala na edycję większości formatów wideo SD i HD - Canopus HQ/Lossless/DV, DVCPRO 50/HD, HDV, Ikegami GFCAM, Infinity JPEG 2000, Microsoft DV, MPEG-1/2 (SD, HD), P2 (SD, HD), VariCam, QuickTime (w tym DV, DVCPRO HD), XDCAM (SD, HD), Windows Media i innych. Program wspiera wielordzeniowe procesory i w przypadku efektów 3D również GPU, co w połączeniu z możliwością edycji w czasie rzeczywistym sprawia, że praca z nim jest szybka i wygodna. W jego skład wchodzi wiele narzędzi umożliwiających poza standardowym nakładaniem przejść, ciekawych efektów czy też tworzeniem animacji także edycję wielokamerową (do 8 źródeł jednocześnie), stosowanie sekwencji gniazdowych na osi czasu, eksport bezpośrednio do formatu DVD oraz authoring DVD/Blu-ray (tworzenie menu dla płyt i podział materiałów wideo na rozdziały).

EDIUS 5.50 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Multimedia -> Tworzenie i edycja filmów. Wersja testowa pozwala na przetestowanie programu przez 30 dni.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)