Edward Snowden: do końca sierpnia nastąpi globalny atak na iPhone'y

Edward Snowden: do końca sierpnia nastąpi globalny atak na iPhone'y

Edward Snowden: do końca sierpnia nastąpi globalny atak na iPhone'y
14.04.2016 14:24

Można było się spodziewać, że uzyskanie dostępu do iPhone’a 5c przez FBI bez pomocy Apple, to nie koniec problemu, a zaledwie jego początek. Wiemy już co prawda, że agencja skorzystała z odpłatnej pomocy niezależnych hakerów, jednak nadal nie wiadomo nic o podatności urządzenia, którą ci wykorzystali. Przed konsekwencjami takiego stanu rzeczy ostrzega Edward Snowden.

Nieoficjalnie wiadomo, że hakerzy, na zlecenie FBI, wykorzystali lukę, która może nie występować w iPhonie 6. Jednocześnie agencja, podobnie jak wybrani członkowie amerykańskich władz, mają się orientować w podatności iPhone’a, co może pozwolić na uniknięcie komplikacji i medialnego nagłośnienia sprawy w wyniku odmowy współpracy ze strony Apple także w przyszłości.

Problem polega jednak na tym, ze sama korporacja, co chyba nikogo nie dziwi, nie została poinformowana o lukach w zabezpieczeniach swoich urządzeń. Tutaj Edward Snowden widzi potencjalne zagrożenie – według niego zostanie ona jeszcze w tym roku, najpewniej do końca sierpnia, wykorzystana do globalnych ataków na iPhone’y.

Personally, I think we'll see it by the end of August.

— Edward Snowden (@Snowden) 13 kwietnia 2016W opublikowanym tweecie, oznaczonym jako „przewidywania”, Snowden wysuwa odważną tezę. Twierdzi on, że odmowa FBI w ujawnieniu informacji dotyczącej luki poskutkuje w końcu najpewniej wyciekiem. W związku z tym, że Apple nie posiada informacji, które pozwoliłyby ją załatać, choć pewnie specjaliści Tima Cooka dwoją się i troją, by wykryć problem, narażone na kradzież danych będą miliony użytkowników smartfonów z jabłkiem.

Snowden w żaden sposób nie popiera swoich przewidywań faktami, nie uzasadnia także, jak wyznaczył najpóźniejszy termin ataków na sierpień tego roku. Faktem jest jednak, że Apple, które niejednokrotnie zapewniało o całkowitym bezpieczeństwie danych, zostało skompromitowane przez grupę najemnych hakerów, i w zasadzie niewiele może z tym faktem zrobić. Nie ma także co liczyć na współpracę z FBI – nie sposób znaleźć powodów, dla którego agencja miałaby wspaniałomyślnie przekazać informacje o luce.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)