Eksplorator Windows wreszcie z ciemnym motywem – efekt daleki od oczekiwań

Strona głównaEksplorator Windows wreszcie z ciemnym motywem – efekt daleki od oczekiwań
21.04.2018 14:11
Eksplorator Windows wreszcie z ciemnym motywem – efekt daleki od oczekiwań

Nowa wersja Windows 10, która prawdopodobnie zadebiutuje jesienią tego roku, wreszcie wprowadzi spore zmiany w Eksploratorze. Wiemy już, że pojawią się długo wyczekiwane karty (Sets), które powinny odczuwalnie zwiększyć komfort pracy. Najnowsze informacje wskazują, że Microsoft szykuje jeszcze jedną ważną nowość.

bETBOybp

Jak informuje MSPoweruser, w testowych kompilacjach Windows 10 z gałęzi Redstone 5 pojawiła się możliwość aktywacji nowego wyglądu Eksploratora. Rafael Rivera opublikował na swoim Twitterze zrzut ekranu na którym widoczny jest ciemny motyw. Został on wprowadzony do Eksploratora plików, zastępując domyślny biały kolor.

Warto zauważyć, że zmiany nie obejmują całego okna. Czarny kolor pojawia się wyłącznie na obszarze z paskiem szybkiego dostępu. Większość powierzchni okna wciąż jest biała. Funkcja znajduje się we wczesnej fazie rozwoju i jest ukryta. Rafael Rivera podaje, że można ją jednak włączyć z wykorzystaniem narzędzia Mach2 wydając polecenie enable 10397285.

Well, it's a start. (mach2 enable 10397285) pic.twitter.com/PI5JKJAid2

bETBOybr

— Rafael Rivera (@WithinRafael) 20 kwietnia 2018Ciemny motyw pojawić może się również w macOS. Dane wyciągnięte z kodu WebKit sugerują, że Apple także pracuje nad wprowadzeniem ciemniejszej kolorystyki do interfejsu. Zmiany mają pojawić się w tegorocznym macOS 10.14.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bETBOybB
Komentarze (123)
bETBOycn