Elementary OS można już pobrać w wersji 6.1. System dostał szereg nowości

Elementary OS można już pobrać w wersji 6.1. System dostał szereg nowości

elementary OS 6.1
elementary OS 6.1
Źródło zdjęć: © elementary OS
Karolina Kowasz
21.12.2021 15:13

Twórcy elementary OS ogłosili, że system jest już dostępny do pobrania w wersji 6.1 Jólnir. Nowi użytkownicy mogą go zainstalować w prosty sposób, zaś dla osób, które już z niego korzystają, pojawiło się łatwe uaktualnienie do nowej wersji.

Deweloperzy pochwali się także, że do tej pory system został pobrany ponad 250 000 razy. Liczba ta nie obejmuje pobrań systemu ze stron trzecich, które omijają oficjalną stronę pobierania.

Nowa lepsza wersja

Zgodnie z zapewnieniami twórców, w nowej wersji elementary OS znalazł się szereg nowości, które ułatwią użytkownikom pracę z systemem. Co więcej, w AppCenter cały czas pojawiają się kolejne aplikacje. Te ostatnie, jeżeli zostały wydane dla systemu z numerem, będą nadal dostępne w wersji 6.1 i nowszych, które dopiero się pojawią.

To wydanie skupia się na ulepszaniu i dopracowywaniu wrażeń użytkownika korzystającego z systemu. Zmiany dotyczą takich szczegółów jak szybkie przełączanie okien czy wprowadzenie ciemnego motywu. Ciekawą zmianą jest przełącznik okien, który teraz zawsze pokazuje okno wyśrodkowane na bieżącym wyświetlaczu, dzięki czemu powinno znaleźć się dokładnie na linii wzroku użytkownika.

Samo AppCenter także przeszło sporą przemianę. Strona główna została przebudowana, a użytkownicy mogą zobaczyć podsumowanie każdej aplikacji i przycisk do jej instalacji. Efektem prac jest szybsza strona główna oraz możliwość zakupu lub zainstalowania kilku aplikacji przy znacznie mniejszej liczbie kliknięć.

Pobieranie systemu

System elementary OS można pobrać z jego oficjalnej strony. Twórcy zachęcają także wszystkie osoby zainteresowane tworzeniem razem z nimi nowych wersji oprogramowania. W tym celu należy skorzystać ze specjalnej podstrony dotyczącej wsparcia.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)