Elements+ 3.0 - aktywuj ukryte funkcje Photoshop Elements 9

Elements+ 3.0 - aktywuj ukryte funkcje Photoshop Elements 9

12.10.2010 17:01, aktualizacja: 15.10.2010 16:17

Elements+ to drobne narzędzie, które aktywuje ukryte funkcje programu Adobe Photoshop Elements. Wydana wczoraj wersja 3.0 programu Elements+ dla systemów Windows i Mac OS X została przystosowana do pracy z wydaną niedawno wersją programu Adobe Photoshop Elements.

Adobe Photoshop Elements jest bardziej rozbudowany, niż widać na pierwszy rzut oka. Wiele popularnych i czasami niezastąpionych funkcji, jak krzywe czy obsługa inteligentnych obiektów, jest niedostępnych z poziomu interfejsu graficznego programu. Program Elements+ po instalacji umieszcza polecenia wywołujące ukryte wcześniej funkcje w menu programu i przez to znacznie rozszerza możliwości Adobe Photoshop Elements.

Elements+ odblokowuje funkcje związane z edycją koloru, zaznaczenia, dodatkowe operacje na warstwach, obsługę inteligentnych obiektów (Smart Objects), maski, inteligentne filtry, zaawansowane funkcje tekstu (na przykład umieszczanie na ścieżce) oraz obsługę ścieżek wektorowych. Ponadto instalator Elements+ dodaje do Adobe Elements skrypty usprawniające pracę z wieloma plikami (kolejka, zamykanie wielu, nowy obraz z zaznaczenia itp.) oraz bogatą paletę skrótów klawiszowych (skrypt Shortcut+).

Najważniejszą nowością w tej wersji Elements+ jest możliwość odblokowania ukrytych funkcji w Adobe Photoshop Elements 9. Niektóre narzędzia, jak transformacja zaznaczenia i dodawanie maski rastrowej do warstwy zostały dodane do Photoshop Elements 9, więc naturalnie ich obsługa znikła z najnowszego Elements+. Niestety, ze względu na zmiany w wydaniu Photoshop Elements dla systemu Windows, korekta ekspozycji, zmiana jaskrawości kolorów i warstwa zmieniająca obraz na czarno-biały dostępne są tylko na systemie Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)