Elon Musk obiecał pokrycie Europy ładowarkami Supercharger – „od Irlandii do Kijowa"

Elon Musk obiecał pokrycie Europy ładowarkami Supercharger – „od Irlandii do Kijowa"

Tesla wybuduje więcej szybkich ładowarek w Europie. (depositphotos)
Tesla wybuduje więcej szybkich ładowarek w Europie. (depositphotos)
27.12.2018 14:00

W Polsce znajdują się tylko cztery szybkie ładowarki Tesli. Jednak już niebawem może się to zmienić. Elon Musk obiecał, że Europa zostanie pokryta ładowarkami Supercharger. Tak, w planach jest także wybudowanie większej liczby ładowarek w Polsce.

Oficjalna mapa Tesli, przedstawiająca lokalizację Superchargerów, wyraźnie pokazuje, że Polska względem zachodniej części Europy, a także Skandynawii, wypada znacznie gorzej dla właścicieli Tesli. Obecnie mamy tylko cztery szybkie ładowarki – Poznań, Katowice, Kostomłoty (okolice Wrocławia) i Ciechocinek.

Tesla wybuduje więcej ładowarek w Polsce

W planach jest wybudowanie czterech kolejnych ładowarek w Polsce. Chociaż ostatni post opublikowany przez Elona Muska na Twitterze, sugeruje, że sieć ładowarek może być większa niż podaje oficjalna mapa. Tesla ma bowiem pokryć większość Europy ładowarkami Supercharger w następnym roku. Jak twierdzi Elon Musk, mają one zostać rozmieszczone Od Irlandii do Kijowa i Od Norwegii do Turcji.

Mapa ładowarek Supercharger. (źródło: Tesla)
Mapa ładowarek Supercharger. (źródło: Tesla)

Superchargery znacząco podnoszą komfort korzystania z elektrycznych samochodów Tesli. Umożliwiają one dość sprawne dostarczenie energii do akumulatorów – nawet 80 proc. poziomu naładowania w 40 minut. Owszem, względem tankowania paliwa, to wciąż długo. Jednakże to kilkukrotnie lepszy rezultat niż korzystanie z wielu słabszych ładowarek.

Ambitne plany Elona Muska zakładają pokrycie Europy ładowarki w najbliższym roku. Niestety, może się to nie udać. Jak zauważa serwis Electrek, firma planowała wybudowanie 18 tys. ładowarek na całym świecie do końca 2018 roku. Obecnie liczba Superchargerów wynosi niecałe 12 tys. Mimo wszystko, pozostaje mieć nadzieję, że Muskowi uda się dotrzymać słowa. Tym bardziej, że samochody Tesli są coraz częstszym widokiem na polskich drogach.

Następny cel? Afryka

Według zapewnień Elona Muska, w 2020 roku Tesla ma rozpocząć budowę szybkich ładowarek w Afryce. Nie należy się jednak spodziewać 100 proc. pokrycia. Aktualnie w Afryce nie powstała żadna ładowarka, a co więcej, według oficjalnej mapy nie ma jeszcze planów na budowę chociażby jednego Superchargera.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)