Empik Go zawitał na czytnikach inkBOOK – płacisz abonament, czytasz ile chcesz [+kody]

Strona głównaEmpik Go zawitał na czytnikach inkBOOK – płacisz abonament, czytasz ile chcesz [+kody]
12.12.2019 13:34
Empik Go na czytnikach inkBOOK – płacisz abonament, czytasz ile chcesz [+kody]
Empik Go na czytnikach inkBOOK – płacisz abonament, czytasz ile chcesz [+kody]
bEhZEutO

Empik zawitał na czytnikach. Na polskich czytnikach marki inkBOOK możesz skorzystać z aplikacji Empik Go i wygodnie synchronizować swoją bibliotekę e-booków, a także korzystać z abonamentu Empik Go. Masz coraz więcej możliwości czytania i coraz mniej wymówek, by tego nie robić.

bEhZEuth

Empik Go na czytniku inkBOOK – jak to działa?

Aplikacja Empik Go pojawiła się w sklepie inkBOOK Apps na czytnikach inkBOOK razem z ostatnią aktualizacją systemu. By z niej skorzystać, musisz podłączyć czytnik do WiFi, ściągnąć aplikację i zalogować się na swoje konto w księgarni Empik.

Zawartość inkBOOK Apps
Zawartość inkBOOK Apps

Prawdopdobnie na smartfonie także potrzebna ci będzie aplikacja Empiku, gdyż na czytniku Empik Go nie pozwala przeglądać całej biblioteki e-booków. Książki możesz dodawać do biblioteki na telefonie lub w przeglądarce, a na czytniku pojawią się automatycznie. W aplikacji Empik Go e-booki i audiobooki dostępne w abonamencie są oznaczone żółtymi etykietami. Pozostałe możesz kupić osobno i one także od razu znajda się w twojej biblioteczce na czytniku. Pod tym względem aplikacja Empiku dla czytników inkBOOK działa bardzo podobnie do i Publio.

  • e-booki dostępne w abonamencie są oznaczone żółtymi etykietkami
  • e-booki dodane do biblioteki automatycznie pojawią się w Empik Go na czytniku

Myślę, że to żadne utrudnienie. Legimi pozwala przeglądać bibliotekę na czytniku, ale nie oszukujmy się – ekran E Ink nie jest najlepszym medium do przeglądania setek okładek książek. Zwykle i tak zarządzam biblioteczką na telefonie, a czytnik służy tylko do czytania.

bEhZEutj

W aplikacji Empik Go na czytniku inkBOOK możesz ściągnąć e-booki ze swojej biblioteki i przystąpić do czytania. Możliwości aplikacji są dość standardowe. Można zmienić rozmiar tekstu, wybrać font szeryfowy lub bezszeryfowy (albo zostawić oryginalny krój pisma książki) i skorzystać ze spisu treści. Na razie brakuje zakładek i notatek – te funkcje są dostępne w Empik Go na smartfonie, ale jeszcze nie trafiły na czytnik.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Do nawigacji między stronami możesz wykorzystać wbudowane przyciski czytnika lub ekran dotykowy. Sterowanie dotykiem działa dość standardowo – dotknięcie ekranu bliżej prawej krawędzi przechodzi do kolejnej strony, dotknięcie na środku włącza ustawienia. Aplikacja reaguje szybko i dobrze radzi sobie z ilustracjami w tekście.

bEhZEutp

Na marginesie dodam, że ta sama aktualizacja wprowadziła na czytniki inkBOOK [url=]Tłumacza Google[/url]. Aplikacja ma możliwość pobrania pakietów językowych do używania offline. Tłumacza można uruchomić w e-bookach czytanych w domyślnej aplikacji – wystarczy przytrzymać palcem słowo, by dostać tłumaczenie na wybrany język.

Empik Go czy Legimi? To trudny wybór

Od lat jestem zadowoloną użytkowniczką usługi Legimi, w ramach której czytam e-booki na smartfonie i na swoim czytniku (obecnie to inkBOOK Prime HD). Empok Go ma podobne możliwości, ale nieco oferta jest zbudowana nieco inaczej. Legimi oferuje czytanie z limitem stron za niewielkie pieniądze (6,99 za 300 stron miesięcznie). Bez limitu można czytać za 39,99 zł miesięcznie albo czytać i słuchać audiobooków za 44,99 zł. Dostępne są też tańsze abonamenty z umową na rok. Zależnie od wybranego abonamentu, dostęp do Legimi można mieć na 2, 3 lub 4 urządzeniach.

Cennik Empik Go jest ułożony inaczej – nie ma limitu stron, jest za to wariant abonamentu za 9,90 zł z dostępem tylko do lektur szkolnych. Empik Go oferuje abonamenty na słuchanie audiobooków i czytanie e-booków osobno. Taki abonament z dostępem z dwóch urządzeń kosztuje 29,99 zł. Abonament łączący słuchanie z czytaniem kosztuje 39,99 zł. Ponadto Empik Go znacznie ułatwia przenoszenie na czytnik e-booków kupionych poza abonamentem, za co należy mu się duży plus.

Empik Go oferuje w abonamencie dostęp do ponad 40 tysięcy e-booków i 4 tys. audiobooków. Biblioteka Legimi jest nieco większa – zawiera ponad 60 tys. e-booków i audiobooków. Dostępność konkretnych tytułów, które cię interesują, najlepiej sprawdź samodzielnie. Mam sposób, by ci to ułatwić…

350327786630565268

Testuj Empik Go przez 3 miesiące!

Jeśli chcesz przetestować możliwości usługi Empik Go na swoich urządzeniach i dokładnie sprawdzać zawartość biblioteki przez, możesz to zrobić, korzystając z jednego z poniższych kodów. Kody działają oczywiście nie tylko na czytniku, ale i w aplikacjach mobilnych Empik Go. Od 1 do 10 pozwalają na miesiąc korzystania z usługi, od 11 do 20 na całe 3 miesiące.

bEhZEutq

Kod musisz wpisać na stronie empik.com/gofree po zalogowaniu na swoje konto księgarni Empik.

Miłego czytania! Mam nadzieję, że książki lub czytniki e-booków znajdą się także pod twoją choinką.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bEhZEuuf