Empik Go zawitał na czytnikach inkBOOK – płacisz abonament, czytasz ile chcesz [+kody]

Empik Go na czytnikach inkBOOK – płacisz abonament, czytasz ile chcesz [+kody]
Empik Go na czytnikach inkBOOK – płacisz abonament, czytasz ile chcesz [+kody]

12.12.2019 13:34, aktual.: 12.12.2019 15:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Empik zawitał na czytnikach. Na polskich czytnikach marki inkBOOK możesz skorzystać z aplikacji Empik Go i wygodnie synchronizować swoją bibliotekę e-booków, a także korzystać z abonamentu Empik Go. Masz coraz więcej możliwości czytania i coraz mniej wymówek, by tego nie robić.

Empik Go na czytniku inkBOOK – jak to działa?

Aplikacja Empik Go pojawiła się w sklepie inkBOOK Apps na czytnikach inkBOOK razem z ostatnią aktualizacją systemu. By z niej skorzystać, musisz podłączyć czytnik do WiFi, ściągnąć aplikację i zalogować się na swoje konto w księgarni Empik.

Zawartość inkBOOK Apps
Zawartość inkBOOK Apps

Prawdopdobnie na smartfonie także potrzebna ci będzie aplikacja Empiku, gdyż na czytniku Empik Go nie pozwala przeglądać całej biblioteki e-booków. Książki możesz dodawać do biblioteki na telefonie lub w przeglądarce, a na czytniku pojawią się automatycznie. W aplikacji Empik Go e-booki i audiobooki dostępne w abonamencie są oznaczone żółtymi etykietami. Pozostałe możesz kupić osobno i one także od razu znajda się w twojej biblioteczce na czytniku. Pod tym względem aplikacja Empiku dla czytników inkBOOK działa bardzo podobnie do i Publio.

  • e-booki dostępne w abonamencie są oznaczone żółtymi etykietkami
  • e-booki dodane do biblioteki automatycznie pojawią się w Empik Go na czytniku
[1/2] e-booki dostępne w abonamencie są oznaczone żółtymi etykietkami

Myślę, że to żadne utrudnienie. Legimi pozwala przeglądać bibliotekę na czytniku, ale nie oszukujmy się – ekran E Ink nie jest najlepszym medium do przeglądania setek okładek książek. Zwykle i tak zarządzam biblioteczką na telefonie, a czytnik służy tylko do czytania.

W aplikacji Empik Go na czytniku inkBOOK możesz ściągnąć e-booki ze swojej biblioteki i przystąpić do czytania. Możliwości aplikacji są dość standardowe. Można zmienić rozmiar tekstu, wybrać font szeryfowy lub bezszeryfowy (albo zostawić oryginalny krój pisma książki) i skorzystać ze spisu treści. Na razie brakuje zakładek i notatek – te funkcje są dostępne w Empik Go na smartfonie, ale jeszcze nie trafiły na czytnik.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Do nawigacji między stronami możesz wykorzystać wbudowane przyciski czytnika lub ekran dotykowy. Sterowanie dotykiem działa dość standardowo – dotknięcie ekranu bliżej prawej krawędzi przechodzi do kolejnej strony, dotknięcie na środku włącza ustawienia. Aplikacja reaguje szybko i dobrze radzi sobie z ilustracjami w tekście.

Na marginesie dodam, że ta sama aktualizacja wprowadziła na czytniki inkBOOK [url=]Tłumacza Google[/url]. Aplikacja ma możliwość pobrania pakietów językowych do używania offline. Tłumacza można uruchomić w e-bookach czytanych w domyślnej aplikacji – wystarczy przytrzymać palcem słowo, by dostać tłumaczenie na wybrany język.

Empik Go czy Legimi? To trudny wybór

Od lat jestem zadowoloną użytkowniczką usługi Legimi, w ramach której czytam e-booki na smartfonie i na swoim czytniku (obecnie to inkBOOK Prime HD). Empok Go ma podobne możliwości, ale nieco oferta jest zbudowana nieco inaczej. Legimi oferuje czytanie z limitem stron za niewielkie pieniądze (6,99 za 300 stron miesięcznie). Bez limitu można czytać za 39,99 zł miesięcznie albo czytać i słuchać audiobooków za 44,99 zł. Dostępne są też tańsze abonamenty z umową na rok. Zależnie od wybranego abonamentu, dostęp do Legimi można mieć na 2, 3 lub 4 urządzeniach.

Cennik Empik Go jest ułożony inaczej – nie ma limitu stron, jest za to wariant abonamentu za 9,90 zł z dostępem tylko do lektur szkolnych. Empik Go oferuje abonamenty na słuchanie audiobooków i czytanie e-booków osobno. Taki abonament z dostępem z dwóch urządzeń kosztuje 29,99 zł. Abonament łączący słuchanie z czytaniem kosztuje 39,99 zł. Ponadto Empik Go znacznie ułatwia przenoszenie na czytnik e-booków kupionych poza abonamentem, za co należy mu się duży plus.

Empik Go oferuje w abonamencie dostęp do ponad 40 tysięcy e-booków i 4 tys. audiobooków. Biblioteka Legimi jest nieco większa – zawiera ponad 60 tys. e-booków i audiobooków. Dostępność konkretnych tytułów, które cię interesują, najlepiej sprawdź samodzielnie. Mam sposób, by ci to ułatwić…

Obraz

Testuj Empik Go przez 3 miesiące!

Jeśli chcesz przetestować możliwości usługi Empik Go na swoich urządzeniach i dokładnie sprawdzać zawartość biblioteki przez, możesz to zrobić, korzystając z jednego z poniższych kodów. Kody działają oczywiście nie tylko na czytniku, ale i w aplikacjach mobilnych Empik Go. Od 1 do 10 pozwalają na miesiąc korzystania z usługi, od 11 do 20 na całe 3 miesiące.

Kod musisz wpisać na stronie empik.com/gofree po zalogowaniu na swoje konto księgarni Empik.


 1. EYE51VLH
 2. M348BK4S
 3. 6JKA87UT
 4. G7H4BFU2
 5. 19RNHLI8
 6. 14E5NJJI
 7. ZGWC8NFE
 8. TMBZ5YBK
 9. N31AUI2J
10. XBN7DMY3

11. DXEKV995
12. NDDUPCH3
13. P1YV2QLT
14. NXPLD976
15. 3CLXZGAW
16. 8NZ14ULS
17. IT1GPK2U
18. WFSDIR6U
19. IYZCDC77
20. 3RH7G1LR

Miłego czytania! Mam nadzieję, że książki lub czytniki e-booków znajdą się także pod twoją choinką.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)