emporiaSmart i inne nowości od emporia Telecom

Strona głównaemporiaSmart i inne nowości od emporia Telecom
26.02.2014 12:01
emporiaSmart i inne nowości od emporia Telecom

Dzień babci i dziadka już, co prawda, dawno za nami, jednakże gdybyście szukali telefonów dla swoich dziadków, to na pewno spodobają wam się telefony zaprezentowane przez emporia Telecom. Cztery najnowsze projekty tej firmy idealnie nadadzą się dla seniorów i osób niedowidzących.

350047457486530497

Emporia Telecom została założona w 1991 i specjalizuje się w produkcji telefonów dla osób starszych. Na targach Mobile World Congress zaprezentowała ona prototypy swoich nowych urządzeń, które wyróżniają się większą niż w zwykłym telefonie klawiaturą lub dostosowaniem klawiatury ekranowej tak, by można było bez problemu trafić w każdy klawisz.

Spośród zaprezentowanych telefonów, na największą uwagę zasługuje wersja Smart, będąca, praktycznie, ułatwionym w obsłudze smartfonem. Urządzenie jest duże, ale lekkie, dostosowane do trzymania w jednej ręce. Zostało wyposażone w 4,5 calowy ekran o rozdzielczości 940×560 oraz system Android 4.3. Co ciekawe, ciężko zauważyć, że telefon działa na tym oprogramowaniu, po tym jak zostało one uproszczone. Ponadto smartfon posiada czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1.2 GHz i 8-megapikselowy aparat. Cena Smarta to 275 dolarów.

Pozostałe trzy telefony nie wypadają już tak imponująco. Euphoria jest urządzeniem, które posiada zarówno klawiaturę jak i ekran dotykowy. Glam jest zamykany klapką, dzięki czemu świetnie nada się do torby starszej pani. Za to wersja Pure została zaprojektowana tak, by użytkownik mógł jak najprościej korzystać z podstawowych funkcji telefonu, czyli rozmów i pisania wiadomości.

Oferta firmy obejmuje także ładowarkę emporiaConnector na wejście microUSB oraz usługę emporiaMe przeznaczoną na tablety, dzięki której seniorzy mogą łatwiej dzielić się zdjęciami. Aplikacja posiada także opcję dogodnego kalendarza. Producent zapowiada jednak dodanie kolejnych opcji do swojego oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)