Epic Games myśli o restarcie serii Unreal

17.09.2012 14:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwsza gra z serii Unreal, chociaż wielokrotnie niegdyś opóźniana, mocno namieszała w temacie komputerowych produkcji FPP, a potem oblicze rozrywki sieciowej zmienił też Unreal Tournament. Najnowsze projekty w ramach marki nie odniosły aż takiego sukcesu i jej fani, mając okazję wypytać projektanta Cliffa Bleszinskiego z Epic Games o wszystko, poruszyli kwestię ewentualnego restartu serii. Okazuje się, że faktycznie się o tym czasem myśli.

Obraz

Co prawda, Bleszinski już dawno mówił, że gdyby jakimś magicznym sposobem udało się powiększyć zespół pracujący nad grami to z miejsca wziąłby się z kompanami ze studia za przeróbkę, ale teraz nieco doprecyzował swoją wizję. Chodziłoby o tytuł nastawiony na poznawanie fantastycznego, obcego świata, a mniej na samo strzelanie — jako punkt odniesienia wskazuje The Elder Scrolls V: Skyrim czy ostatnie trójwymiarowe Fallouty. Gracz musiałby poczuć się ponadto zafascynowany otoczką graficzną, tak jak to niegdyś było w pierwszym Unreal, wgniatającym w fotel po uruchomieniu na szybkim komputerze z akceleratorem grafiki trójwymiarowej.

Jeżeli chodzi o Unreal Tournament to problem jest taki, że trudno jest kontynuacją — czy w tym przypadku restartem — mierzyć się z oczekiwaniami fanów starszych, szczególnie sieciowych strzelanek. Nowe rozwiązania i potrzebne zmiany względem kultowego pierwowzoru, które jedni przywitaliby z otwartymi ramionami, inni uznają niemal za świętokradctwo (choć pewnie niewielu pamięta dziś, jak wyglądała rozgrywka w UT). Tak czy siak, na razie mamy gdybanie, bo nie zapowiada się na to, by poza popularnym obecnie Gears of War oraz przenośną sagą Infinity Blade i projektem Fortnite, czyli pierwszym dziełem na Unreal Engine 4, Epic wzięło się za coś jeszcze…

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)