Era aplikacji dla smartfonów dopiero przed nami

Era aplikacji dla smartfonów dopiero przed nami

20.07.2010 14:36

Na rynku aplikacji dla smartfonów szykuje się prawdziwy boom. Do 2015 roku ilość pobieranych programów i gier wzrośnie do 25 mld.

Raport na temat sklepów z oprogramowaniem dla smartfonów opublikowała firma Juniper Research. Zdaniem jej pracowników liczba pobieranych aplikacji w najbliższym czasie będzie wzrastać lawinowo. Oznacza to duży zysk dla takich firm jak Apple czy Google, które obecnie dominują na rynku smartfonów. W zeszłym roku użytkownicy telefonów pobrali ponad 2,6 mld aplikacji, z czego większość pochodziła z e-sklepu App Store. W najbliższych latach pojawią się nowi dostawcy, przez co liczba pobieranych programów i gier znacznie wzrośnie. Należy przede wszystkim spodziewać się wzrostu znaczenia chińskiego rynku, gdzie działa między innymi sklep Mobile Market należący do operatora China Unicom.

Co ciekawe, Juniper Research przestrzega przed powielaniem pomysłu na App Store - obecnie najpopularniejszego sklepu z aplikacjami. Zdaniem Windsora Holdena z Junipera, Apple jest w wyjątkowej sytuacji na rynku. Wielu klientów kupuje jego produkty tylko po to, aby mieć dostęp do App Store. Jeśli chodzi o pozostałych graczy na rynku, użytkownicy najpierw wybierają telefon, a potem interesują się sklepem z aplikacjami. Kolejny ważny punkt to wzrost znaczenia darmowych aplikacji i mikropłatności. Będzie ich coraz więcej. Użytkownik będzie mógł korzystać z bezpłatnych usług i programów oferujących tylko podstawowe funkcje. Za ich rozszerzenie trzeba będzie już płacić.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)