Eric Schmidt o Androidzie i zmianach w Internecie

05.08.2010 12:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas konferencji Techonomy w Lake Tahoe, Eric Schmidt zdradził kilka informacji na temat firmy Google. Mówił głównie o Androidzie i nadchodzących zmianach w Internecie.

Schmidt podczas konferencji ogłosił, że obecnie każdego dnia aktywowanych jest ponad 200 tys. smartfonów z systemem Android. To ogromny postęp - jeszcze w maju podczas konferencji I/O 2010 firma informowała o 100 tys. urządzeń dziennie. Takie wiadomości potwierdzają najnowsze statystyki. Android jest obecnie systemem najszybciej zdobywającym użytkowników w USA. Radzi sobie lepiej nawet od iOS firmy Apple. Trwają właśnie prace nad kolejnym wydaniem systemu. Android 3.0 jest testowany przez deweloperów, a ma pojawić się najwcześniej w październiku tego roku. Krótki, 5-minutowy klip, podczas którego Schmidt mówi o Androidzie można obejrzeć w serwisie YouTube.

Jak zanotował TechCrunch, szef firmy Google podał też wiadomość na temat liczby informacji we współczesnym świecie. Podczas konferencji Techonomy Schmidt stwierdził, że w ciągu dwóch dni generowanych jest obecnie tyle wiadomości, co od początku cywilizacji ludzkiej do 2003 r. To około 5 eksabajtów danych. Najwięcej informacji tworzonych jest przez zwykłych użytkowników. Chodzi tutaj o zdjęcia, wiadomości wysyłane przez komunikatory tekstowe itp. Internauci zamieszczają w Sieci coraz więcej prywatnych informacji, a zdaniem Schmidta to dopiero początek. Pojawia się też pytanie, czy wyszukiwarki takie jak Google powinny brać udział w udostępnianiu tego typu informacji. Zdaniem Schmidta ludzie mogą być jeszcze niegotowi na pełen dostęp do wiadomości na ich temat.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)