Eric Schmidt o Androidzie i zmianach w Internecie

Eric Schmidt o Androidzie i zmianach w Internecie05.08.2010 12:56

Podczas konferencji Techonomy w Lake Tahoe, Eric Schmidt zdradził kilka informacji na temat firmy Google. Mówił głównie o Androidzie i nadchodzących zmianach w Internecie.

Schmidt podczas konferencji ogłosił, że obecnie każdego dnia aktywowanych jest ponad 200 tys. smartfonów z systemem Android. To ogromny postęp - jeszcze w maju podczas konferencji I/O 2010 firma informowała o 100 tys. urządzeń dziennie. Takie wiadomości potwierdzają najnowsze statystyki. Android jest obecnie systemem najszybciej zdobywającym użytkowników w USA. Radzi sobie lepiej nawet od iOS firmy Apple. Trwają właśnie prace nad kolejnym wydaniem systemu. Android 3.0 jest testowany przez deweloperów, a ma pojawić się najwcześniej w październiku tego roku. Krótki, 5-minutowy klip, podczas którego Schmidt mówi o Androidzie można obejrzeć w serwisie YouTube.

Jak zanotował TechCrunch, szef firmy Google podał też wiadomość na temat liczby informacji we współczesnym świecie. Podczas konferencji Techonomy Schmidt stwierdził, że w ciągu dwóch dni generowanych jest obecnie tyle wiadomości, co od początku cywilizacji ludzkiej do 2003 r. To około 5 eksabajtów danych. Najwięcej informacji tworzonych jest przez zwykłych użytkowników. Chodzi tutaj o zdjęcia, wiadomości wysyłane przez komunikatory tekstowe itp. Internauci zamieszczają w Sieci coraz więcej prywatnych informacji, a zdaniem Schmidta to dopiero początek. Pojawia się też pytanie, czy wyszukiwarki takie jak Google powinny brać udział w udostępnianiu tego typu informacji. Zdaniem Schmidta ludzie mogą być jeszcze niegotowi na pełen dostęp do wiadomości na ich temat.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)