eSIM w Orange już dostępny! Na początek obsługa trzech smartfonów

eSIM w Orange już dostępny! Na początek obsługa trzech smartfonów

eSIM w Orange już oficjalnie. (depositphotos)
eSIM w Orange już oficjalnie. (depositphotos)
12.12.2018 12:25

Orange oficjalnie ogłosił wprowadzenie technologii eSIM. Użytkownicy wybranych urządzeń, które obsługują nowy standard, mogą już korzystać z nowocześniejszej i wygodniejszej metody instalacji karty SIM.

Jak podaje pomarańczowy operator w oficjalnym komunikacie, instalacja karty eSIM jest naprawdę prosta – wystarczy zeskanować kod QR otrzymany od Orange. Na jednym smartfonie może jednocześnie znajdować się kilka kart eSIM. Z usługi mogą skorzystać klienci abonamentowi, usług na kartę, a także klienci biznesowi.

Obecnie Orange eSIM dostępny jest wyłącznie w trzech smartfonach – iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR. Warto zaznaczyć, że starsze modele iPhone’ów nie wspierają technologii eSIM, więc ich użytkownicy muszą korzystać wyłącznie z jednej tradycyjnej karty – żaden model nie posiada funkcji Dual SIM.

Orange dodaje, że trwają prace nad dodaniem obsługi eSIM także w innych urządzeniach. Wdrożenie eSIM na smartfonach to bowiem pierwszy etap wprowadzania usługi w Orange. W drugim, planowanym na początku 2019 roku, dodana zostanie możliwość korzystania z karty eSIM na smartwatchach, a w przyszłości także na innych urządzeniach mobilnych. Fani sprzętu z logo nadgryzionego jabłka z pewnością chcieliby zobaczyć Apple Watcha LTE w Polsce – niestety, smartwatch z eSIM nie jest u nas oficjalnie dostępny. Apple sprzedaje tylko modele pozbawione łączności z siecią komórkową.

Klienci indywidualni korzystający z abonamentu komórkowego mogą zdecydować się na zakup karty eSIM przy wyborze nowego planu komórkowego, zarówno podczas wizyty w salonie, poprzez infolinię, a także przez internet. Wymienić swoją tradycyjną kartę na eSIM mogą również użytkownicy ofert prepaid oraz Orange dla Firm. Pierwsze pięć wymian w miesiącu jest bezpłatne, każda kolejna kosztuje 25 zł. Wymiany można dokonać w salonie, poprzez infolinię oraz poprzez serwis Mój Orange na stronie internetowej, a w takiej sytuacji klient otrzyma niezbędny kod QR poprzez e-mail lub zostanie on wyświetlony na ekranie.

Osoby zainteresowane, tym jak działa wbudowana karta SIM, zapraszamy do naszego tekstu. Po premierze Apple Watcha 3 przyjrzeliśmy się technologii eSIM.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)