eSIM w Orange już dostępny! Na początek obsługa trzech smartfonów

eSIM w Orange już oficjalnie. (depositphotos)
eSIM w Orange już oficjalnie. (depositphotos)

12.12.2018 12:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Orange oficjalnie ogłosił wprowadzenie technologii eSIM. Użytkownicy wybranych urządzeń, które obsługują nowy standard, mogą już korzystać z nowocześniejszej i wygodniejszej metody instalacji karty SIM.

Jak podaje pomarańczowy operator w oficjalnym komunikacie, instalacja karty eSIM jest naprawdę prosta – wystarczy zeskanować kod QR otrzymany od Orange. Na jednym smartfonie może jednocześnie znajdować się kilka kart eSIM. Z usługi mogą skorzystać klienci abonamentowi, usług na kartę, a także klienci biznesowi.

Obecnie Orange eSIM dostępny jest wyłącznie w trzech smartfonach – iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR. Warto zaznaczyć, że starsze modele iPhone’ów nie wspierają technologii eSIM, więc ich użytkownicy muszą korzystać wyłącznie z jednej tradycyjnej karty – żaden model nie posiada funkcji Dual SIM.

Orange dodaje, że trwają prace nad dodaniem obsługi eSIM także w innych urządzeniach. Wdrożenie eSIM na smartfonach to bowiem pierwszy etap wprowadzania usługi w Orange. W drugim, planowanym na początku 2019 roku, dodana zostanie możliwość korzystania z karty eSIM na smartwatchach, a w przyszłości także na innych urządzeniach mobilnych. Fani sprzętu z logo nadgryzionego jabłka z pewnością chcieliby zobaczyć Apple Watcha LTE w Polsce – niestety, smartwatch z eSIM nie jest u nas oficjalnie dostępny. Apple sprzedaje tylko modele pozbawione łączności z siecią komórkową.

Klienci indywidualni korzystający z abonamentu komórkowego mogą zdecydować się na zakup karty eSIM przy wyborze nowego planu komórkowego, zarówno podczas wizyty w salonie, poprzez infolinię, a także przez internet. Wymienić swoją tradycyjną kartę na eSIM mogą również użytkownicy ofert prepaid oraz Orange dla Firm. Pierwsze pięć wymian w miesiącu jest bezpłatne, każda kolejna kosztuje 25 zł. Wymiany można dokonać w salonie, poprzez infolinię oraz poprzez serwis Mój Orange na stronie internetowej, a w takiej sytuacji klient otrzyma niezbędny kod QR poprzez e-mail lub zostanie on wyświetlony na ekranie.

Osoby zainteresowane, tym jak działa wbudowana karta SIM, zapraszamy do naszego tekstu. Po premierze Apple Watcha 3 przyjrzeliśmy się technologii eSIM.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (61)
Zobacz także