Ethereum czy Bitcoin? Mark Cuban uważa, że wybór jest prosty

Ethereum i Bitcoin to kuszące opcje dla inwestorów, fot. Pixabay
Ethereum i Bitcoin to kuszące opcje dla inwestorów, fot. Pixabay
Oskar Ziomek

11.04.2021 11:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Inwestujący w kryptowaluty mogą mieć dylemat, wybierając pomiędzy bitcoinami a ethereum. Choć przez długi czas pierwszym wyborem był BTC, teraz sprawa nie jest już tak oczywista. Jak twierdzi amerykański biznesmen i miliarder Mark Cuban, dzisiaj to ETH ma wyraźną przewagę na bitcoinem, o czym informuje serwis bitcoin.pl.

Cuban powiedział w jednym z ostatnich wywiadów, że choć Bitcoin ma wiele zalet, to Ethereum w praktyce oferuje narzędzia pozwalające na szybszy rozwój platformy, a co za tym idzie – zwiększanie jej atrakcyjności dla kolejnych inwestorów. Przykładem jest rynek NFT (niezmiennych tokenów), na który nowi gracze wchodzą właśnie za pośrednictwem kryptowalut. Wówczas automatycznie wchodzą w interakcję z platformą Ethereum.

Patrząc jednak wyłącznie na kursy, zarówno bitcoiny, jak i ethereum generalnie ciągle drożeją, począwszy mniej więcej od przełomu 2020 i 2021 roku. Pomijając stosunkowo nieduże zmiany z tygodnia na tydzień, zarówno za ETH, jak i BTC trzeba dziś zapłacić kilka razy więcej niż jeszcze w listopadzie czy grudniu 2020 roku.

Kurs Ethereum, źródło: Google.
Kurs Ethereum, źródło: Google.

Dzisiaj za 1 ETH trzeba zapłacić około 8170 złotych. Dla porównania, 4 miesiące temu była to kwota ponad trzykrotnie niższa. Za 1 BTC natomiast należy dziś zapłacić niespełna 230 tys. złotych. Na początku grudnia ubiegłego roku wystarczyłoby około 70 tys. Wszyscy, którzy wówczas zainwestowali w jedną lub drugą kryptowalutę, mogą dzisiaj z zadowoleniem liczyć zysk.

Osoby rozważające, na co realnie mogą wydać środki zgromadzone w bitcoinach, zapraszamy do lektury innego tekstu, w którym przybliżamy dostępne opcje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (148)