exfm, czyli od rozszerzenia dla Chrome do radia internetowego

exfm, czyli od rozszerzenia dla Chrome do radia internetowego

11.10.2011 15:07

Dotychczas rozwijany jako muzyczny dodatek do Chrome, exfm powoli staje się pełnoprawnym radiem internetowym. Umożliwia tworzenie i przeglądanie bibliotek muzycznych na podstawie odwiedzanych stron.

O exfm informowaliśmy po raz pierwszy w styczniu tego roku. Wówczas był to jeszcze tylko dodatek do Chrome, dzięki któremu można przeglądać i słuchać muzyki za pomocą przeglądarki internetowej. Twórcy exfm postanowili jednak pójść dalej i stworzyć na bazie rozszerzenia pełnoprawną platformę muzyczną. Efekty możemy już sprawdzić na stronach exfm. Po zalogowaniu do serwisu (także z poziomu Facebooka) możemy przeglądać i odtwarzać z poziomu przeglądarki najpopularniejsze utwory, wyszukiwać interesującą nas muzykę, a także dzielić się nią ze znajomymi. exfm współpracuje ponadto z takimi usługami jak SoundCloud, bandcamp, Archive.org czy tumblr.

Inne funkcje w ramach exfm to możliwość tagowania utworów, jak również przesyłanie informacji o odtwarzanej muzyce do takich serwisów i usług jak Twitter, Facebook czy Last.fm. Możemy też wybrać powiadomienia o odtwarzanych utworach, zmienić wygląd strony i edytować własny profil. Obecnie baza darmowej, legalnej muzyki w ramach exfm obejmuje ponad 20 mln utworów. Z dodatku oprócz przeglądarki Chrome można również korzystać w alternatywnych programach jak Firefox czy Safari. Dostępna jest aplikacja dla iOS, a wkrótce producent powinien wydać wersję exfm dla Androida. Gdyby jeszcze tylko do bazy dodano utwory muzyczne zamieszczane w YouTube...

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)