exfm, czyli od rozszerzenia dla Chrome do radia internetowego

11.10.2011 15:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dotychczas rozwijany jako muzyczny dodatek do Chrome, exfm powoli staje się pełnoprawnym radiem internetowym. Umożliwia tworzenie i przeglądanie bibliotek muzycznych na podstawie odwiedzanych stron.

O exfm informowaliśmy po raz pierwszy w styczniu tego roku. Wówczas był to jeszcze tylko dodatek do Chrome, dzięki któremu można przeglądać i słuchać muzyki za pomocą przeglądarki internetowej. Twórcy exfm postanowili jednak pójść dalej i stworzyć na bazie rozszerzenia pełnoprawną platformę muzyczną. Efekty możemy już sprawdzić na stronach exfm. Po zalogowaniu do serwisu (także z poziomu Facebooka) możemy przeglądać i odtwarzać z poziomu przeglądarki najpopularniejsze utwory, wyszukiwać interesującą nas muzykę, a także dzielić się nią ze znajomymi. exfm współpracuje ponadto z takimi usługami jak SoundCloud, bandcamp, Archive.org czy tumblr.

Inne funkcje w ramach exfm to możliwość tagowania utworów, jak również przesyłanie informacji o odtwarzanej muzyce do takich serwisów i usług jak Twitter, Facebook czy Last.fm. Możemy też wybrać powiadomienia o odtwarzanych utworach, zmienić wygląd strony i edytować własny profil. Obecnie baza darmowej, legalnej muzyki w ramach exfm obejmuje ponad 20 mln utworów. Z dodatku oprócz przeglądarki Chrome można również korzystać w alternatywnych programach jak Firefox czy Safari. Dostępna jest aplikacja dla iOS, a wkrótce producent powinien wydać wersję exfm dla Androida. Gdyby jeszcze tylko do bazy dodano utwory muzyczne zamieszczane w YouTube...

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)