Expression Studio 4 wydane z bezpłatnym uaktualnieniem

Expression Studio 4 wydane z bezpłatnym uaktualnieniem

Wojciech Kowasz
07.06.2010 18:57

Microsoft wydał finalną wersję Expression Studio 4 - pakietu aplikacji przydatnych w procesie tworzenia bogatych graficznie aplikacji oraz materiałów multimedialnych.

Expression Studio to pakiet firmy Microsoft kierowany do twórców aplikacji desktopowych i witryn internetowych poszukujących narzędzi do tworzenia w oparciu o technologie Silverlight oraz .NET. W skład pakietu wchodzą takie programy jak Expression Web z funkcją SuperPreview - następca FrontPage do tworzenia stron internetowych, Expression Blend - aplikacja do tworzenia animacji na kształt Adobe Flash, SketchFlow - program do tworzenia interfejsów użytkownika, zbierania ocen i komentarzy oraz pracy grupowej, Expression Design - program do edycji grafiki rastrowej i wektorowej przede wszystkim na potrzeby tworzenia interfejsów użytkownika, a także Expression Encoder Pro - rozbudowana wersja programu do konwersji audio i wideo.

W wersji czwartej aplikacje zyskały obsługę .NET 4, dzięki czemu dobrze integrują się z Visual Studio 2010 oraz pozwalają tworzyć rozwiązania dedykowana dla Windows Phone. W aplikacji Expression Blend pojawiła się obsługa importu warstw z Adobe Photoshop, nowe opcje dotyczące zachowań i zachowań warunkowych, usprawnienia w pracy z danymi oraz efekty Pixel Shader (także w animacjach). SketchFlow dodatkowo zyskał kontrolę mockupów. W programie Expression Web znalazły się funkcje wspomagające optymalizację witryny pod kątem wyszukiwarek, a także opcje do tworzenia rozszerzeń z wykorzystaniem HTML, CSS i JavaScript. Funkcja SuperPreview umożliwiająca podgląd witryny "na żywo" w kilku przeglądarkach zyskała z kolei obsługę Safari. Nowości w Encoder Pro to między innymi Live Smooth Streaming (VC-1 i H.264), nowy kodek H.264 MainConcept, usprawnienia w przechwytywaniu ekranu oraz obsłudze DRM.

Przy okazji tego wydania warto zwrócić uwagę na dwie informacje. Po pierwsze uaktualnienie do najnowszej wersji 4 jest całkowicie bezpłatne dla użytkowników Expression Studio 3. Wystarczy, że pobiorą oni najnowszą wersję trial i dokonają uaktualnienia, a instalator sam wykryje licencję i zainstaluje pełną wersję 4. Po drugie Microsoft zdecydował o bezpłatnym udostępnieniu programu Expression Encoder - narzędzia do konwersji audio i wideo obsługującego VC-1 (WMV9). Wersja bezpłatna, w przeciwieństwie do zawartej w Expression Studio 4 Ultimate wersji Pro, nie zawiera jednak obsługi H.264 oraz funkcji Smooth Streaming, posiada też limit długości przechwytywania pulpitu - 10 minut.

Microsoft udostępnia pakiet Expression Studio 4 w dwóch odmianach - dostępna w naszym vortalu wersja Ultimate zawiera wszystkie aplikacje (Web, Blend, SketchFlow, Encoder Pro i Design), natomiast wersja Web Professional przeznaczona jest stricte dla programistów internetowych i zawiera aplikacje Web oraz Design, a uzupełniona jest dostępnym również oddzielnie i bezpłatnie programem Encoder. Standardowo oddzielnie dostępny jest również sam Expression Web 4.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)