Facebook bardziej popularny od Google’a

Facebook bardziej popularny od Google’a

16.03.2010 11:28

Facebook, serwis społecznościowy, który powstał w 2004 roku, jest obecnie najpopularniejszą stroną internetową w Stanach Zjednoczonych - wynika ze statystyk opublikowanych przez Hitwise. Trafia tam 7,07% wizyt amerykańskich internautów.

Facebook stał się popularniejszy od Google’a. Według analiz przeprowadzonych przez firmę Hitwise, z portalem społecznościowym łączy się więcej Amerykanów, niż z najchętniej odwiedzaną w Internecie wyszukiwarką. Google znalazł się tuż za Facebookiem pod względem popularności - generuje 7,03% wizyt tygodniowo. Na kolejnych miejscach znalazły się: Yahoo! Mail (3,8%), wyszukiwarka Yahoo! (3,6%), YouTube (2,14%). Zdaniem Hitwise ilość wizyt na Facebooku rośnie lawinowo, podczas gdy Google stosunkowo powoli zyskuje nowe odwiedziny.

Do analiz Hitwise należy podchodzić ostrożnie. Jeśli połączyć ze sobą wyniki Yahoo! Mail i wyszukiwarki Yahoo!, firma znalazłaby się na pierwszym miejscu najczęściej odwiedzanych stron w Internecie. Podobny efekt byłby, gdyby dodać do siebie wyniki Google’a i YouTube. Statystyki pokazują jednak interesujący trend, który może świadczyć o zmieniających się potrzebach internautów. Coraz więcej osób korzysta z Internetu nie po to, aby wyszukiwać informacje, ale z chęci nawiązania kontaktów ze znajomymi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)