Facebook chce kupić Skype, Google proponuje współpracę

Facebook chce kupić Skype, Google proponuje współpracę

05.05.2011 13:00

Toczą się rozmowy między firmami Skype, Facebook i Google. Najprawdopodobniej przymierzają się one do bliskiej współpracy.

Rozmowy dotyczą - jak można się spodziewać - usług VoIP, które oferuje Skype. Są nimi zainteresowane zarówno Facebook jak i Google. Popularny serwis społecznościowy zdaniem Reutersa chce nawet kupić Skype, a w negocjacjach bierze bezpośredni udział szef firmy, Mark Zuckerberg. Ile szef Facebooka jest gotowy zapłacić? Według niepotwierdzonych źródeł mowa jest o kwocie między 3 a 4 mld dolarów. Negocjacje są na razie na wstępnym etapie, nie wiadomo więc jeszcze, jaki będzie ich finał. Współpraca ze Skype pozwoliłaby Facebookowi znacznie rozszerzyć ofertę połączeń między użytkownikami serwisu.

Skype trafił też na celownik Google’a. Firma z Mountain View zainteresowana jest jedynie współpracą na zasadzie joint venture - najpewniej nie zamierza złożyć oferty kupna. Bliższa współpraca między spółkami wydaje się jednak mało prawdopodobna. Google rozwija własne usługi ułatwiające komunikację, a mianowicie Google Voice czy Google Talk. Z kolei gdyby gigantowi zależało na kupnie Skype, musiałby liczyć się z kolejnym śledztwem antymonopolowym, który mógłby poważnie zagrozić jego interesom. Przypomnijmy, ile zamieszania wywołało przejęcie ITA Software, twórcy popularnego oprogramowania dla branży turystycznej.

Rozmowy między trzema firmami toczą się niezależnie od siebie. Żadna z nich jak dotąd nie potwierdziła informacji o ewentualnej współpracy. O decyzji Skype, jeżeli takowa zapadnie, dowiemy się zapewne najwcześniej pod koniec roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)