Facebook i MySpace nawiązują współpracę

Facebook i MySpace nawiązują współpracę

19.11.2010 11:55

Pisaliśmy niedawno o gruntownej przebudowie MySpace. Kolejnym krokiem w metamorfozie portalu jest nawiązanie współpracy z Facebookiem.

Użytkownicy MySpace mogą połączyć swoje konto z kontem na Facebooku. Poza logowaniem na obu portalach z użyciem konta na Facebooku, do MySpace dodano nowe opcje dzielenia się zawartością oraz personalizacji. Po połączeniu kont MySpace pobiera listę „lubianych” oraz zainteresowań, dzięki czemu użytkownicy mogą lepiej śledzić obiekty swoich zainteresowań, na przykład ulubionych wykonawców. MySpace planuje dodać własny przycisk „Lubię to!” na swoich stronach i wysyłać podobne informacje do Facebooka. Dzięki temu na obu portalach będzie można dzielić się ulubionymi klipami, muzyką itp.

Taka integracja dwóch portali jest ważna z dwóch powodów. Po pierwsze, Facebook potwierdza swoją pozycję jako światowego lidera wśród portali społecznościowych i lepiej się do niego przyłączyć niż z nim konkurować. Po drugie MySpace nieomal oficjalnie przyznaje się do porażki na tym gruncie. W ciągu ostatniego roku liczba użytkowników MySpace spadła o połowę, podczas kiedy Facebook wciąż zyskuje. Nowa strategia MySpace zakłada przekształcenie w portal typowo rozrywkowy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)