Facebook idzie na zakupy. Kupuje słynne Giphy za 400 mln dolarów

Facebook idzie na zakupy. Kupuje słynne Giphy za 400 mln dolarów15.05.2020 19:57
Facebook kupuje Giphy. Wartość transakcji to 400 mln dolarów
Facebook kupuje Giphy. Wartość transakcji to 400 mln dolarów

Facebook po raz kolejny udowadnia, że rozwój jest jednym z priorytetów firmy. Gigant z Menlo Park ogłosił w piątek 15 maja, że kupuje popularny serwis Giphy - jedną z największych stron zajmujących się GIF-ami w internecie. Jak informują media zza oceanu, koszt transakcji opiewa na 400 milionów dolarów.

  • Giphy, lider ekspresji wizualnej i twórczości, dołącza dziś do firmy Facebook jako członek zespołu Instagram. Giphy sprawia, iż codzienne rozmowy są bardziej zabawne, dlatego planujemy jeszcze bardziej zintegrować ich bibliotekę z Instagramem i naszymi innymi aplikacjami, aby ludzie mogli znaleźć właściwy sposób wyrażania siebie - czytamy w oficjalnym komunikacie firmy.

Facebook podaje, że połowa ruchu Giphy pochodzi właśnie z tej aplikacji, z czego 50% dotyczy używania GIF-ów za pośrednictwem samego Instagrama. Za sprawą jeszcze lepszej integracji z apkami, wysyłanie animowanych obrazków ma stać się o wiele łatwiejsze.

Nowy właściciel nie planuje jak na razie rewolucyjnych zmian jeżeli chodzi o samo użytkowanie witryny Giphy. API ma działać tak, jak dotychczas. - Z API Giphy korzystamy od lat, nie tylko na Instagramie, ale też w aplikacji Facebook, Messenger i WhatsApp. Giphy będzie nadal obsługiwać swoją bibliotekę i nie możemy się już doczekać dalszych inwestycji w technologię i relacji z partnerami w zakresie treści i API. Ludzie nadal będą mogli przesyłać pliki GIF, programiści i partnerzy API będą nadal mieć taki sam dostęp do interfejsów, a społeczność kreatywna Giphy nadal będzie mogła tworzyć świetne treści - informuje zespół Facebooka.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)