Facebook idzie na zakupy. Kupuje słynne Giphy za 400 mln dolarów

Facebook idzie na zakupy. Kupuje słynne Giphy za 400 mln dolarów

Facebook kupuje Giphy. Wartość transakcji to 400 mln dolarów
Facebook kupuje Giphy. Wartość transakcji to 400 mln dolarów
15.05.2020 19:57, aktualizacja: 16.05.2020 17:38

Facebook po raz kolejny udowadnia, że rozwój jest jednym z priorytetów firmy. Gigant z Menlo Park ogłosił w piątek 15 maja, że kupuje popularny serwis Giphy - jedną z największych stron zajmujących się GIF-ami w internecie. Jak informują media zza oceanu, koszt transakcji opiewa na 400 milionów dolarów.

  • Giphy, lider ekspresji wizualnej i twórczości, dołącza dziś do firmy Facebook jako członek zespołu Instagram. Giphy sprawia, iż codzienne rozmowy są bardziej zabawne, dlatego planujemy jeszcze bardziej zintegrować ich bibliotekę z Instagramem i naszymi innymi aplikacjami, aby ludzie mogli znaleźć właściwy sposób wyrażania siebie - czytamy w oficjalnym komunikacie firmy.

Facebook podaje, że połowa ruchu Giphy pochodzi właśnie z tej aplikacji, z czego 50% dotyczy używania GIF-ów za pośrednictwem samego Instagrama. Za sprawą jeszcze lepszej integracji z apkami, wysyłanie animowanych obrazków ma stać się o wiele łatwiejsze.

Nowy właściciel nie planuje jak na razie rewolucyjnych zmian jeżeli chodzi o samo użytkowanie witryny Giphy. API ma działać tak, jak dotychczas. - Z API Giphy korzystamy od lat, nie tylko na Instagramie, ale też w aplikacji Facebook, Messenger i WhatsApp. Giphy będzie nadal obsługiwać swoją bibliotekę i nie możemy się już doczekać dalszych inwestycji w technologię i relacji z partnerami w zakresie treści i API. Ludzie nadal będą mogli przesyłać pliki GIF, programiści i partnerzy API będą nadal mieć taki sam dostęp do interfejsów, a społeczność kreatywna Giphy nadal będzie mogła tworzyć świetne treści - informuje zespół Facebooka.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)