Facebook jak Kickstarter – pomoże zebrać pieniądze organizacjom non-profit

Facebook jak Kickstarter – pomoże zebrać pieniądze organizacjom non-profit19.11.2015 13:39
Facebook jak Kickstarter – pomoże zebrać pieniądze organizacjom non-profit

Kampaniom na Kickstarterze i innym, także polskim, serwisom służącym społecznościowym zbiórkom pieniędzy, zawdzięczamy już bardzo dużo. A jednak nadal – oczywiście poza samą aktywnością użytkowników – występują one nieco z boku od głównego nurtu mediów społecznościowych, jak Facebook czy Twitter. Chodzi na przykład o możliwość większej integracji serwisów z akcjami poprzez możliwość opublikowania specjalnego typu statusu. Facebook zamierza to zmienić, ale w sposób typowy dla siebie – poprzez uruchomienie autorskiego ekwiwalentu.

Korzyści będą mogły z niego czerpać, przynajmniej na początku, tylko organizacje non-profit. Na ich stronach w serwisie pojawi się, zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i aplikacjach, duży i dobrze widoczny przycisk umożliwiający przekazanie środków na działalność inicjatywy. Ponadto organizacje będą mogły organizować konkretne akcje. To właśnie w tym aspekcie metoda zbierania środków jest niemal identyczna do Kickstartera i jemu podobnych.

350158553795028929

Wraz z możliwością zbiórki pieniędzy inicjatorzy akcji będą mogli dokładnie opisać historię i cel swojego działania w nieco fabularyzowanej formie, dodając obrazki i filmy, zupełnie jak ma to miejsce w dotychczas znanych serwisach crowfundingowych. Najważniejszą zaletą facebookowej nowości jest jednak zasięg informacji o zbiórce, nieporównywalnie większy niż ma to miejsce nawet w przypadku Kickstartera.

Wspomniany przycisk umożliwiający wsparcie inicjatywy będzie bowiem widoczny nie tylko na samej stronie organizacji, ale także we wszystkich opublikowanych przez nią na Facebooku wpisach, nawet jeśli nie będą one dotyczyły bezpośrednio zbiórki. Jak łatwo wywnioskować, rezultatem będzie sytuacja, w której wsparcie będzie można przekazać już z poziomu facebookowej strony głównej. Aktualnie nowa funkcja jest testowana we współpracy z 37 organizacjami z USA, nie jest jeszcze jasne kiedy zostanie udostępniona globalnie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)