Facebook Messenger i Instagram nie działają. Trwa awaria (aktualizacja)

Trwa awaria Messengera
Trwa awaria Messengera
Źródło zdjęć: © downdetector
Oskar Ziomek

07.07.2023 11:57, aktual.: 07.07.2023 17:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trwa awaria Messengera, w wyniku której występują problemy z obsługą czatów, w tym wysyłaniem zdjęć. Użytkownicy zaczęli masowo zgłaszać problem, który nasilił się tuż przed godziną 12:00.

Facebook Messenger nie działa prawidłowo, co może utrudniać komunikację wielu osobom. Z naszej obserwacji wynika, że problem dotyczy głównie wysyłania multimediów, choć nie można wykluczyć, że niektórzy użytkownicy Messengera mają też problem z samymi wiadomościami. W sieci pojawiają się głównie komentarze o awarii aplikacji.

W chwili pisania niniejszego tekstu, do serwisu downdetector dotarło już ponad 580 zgłoszeń awarii Messengera. Kolejne spływają lawinowo, co sugeruje, że awaria jest poważna. Większość zgłoszeń jak na razie pojawiła się w dużych miastach, w tym w okolicach Śląska i Warszawy.

Trwa awaria Messengera
Trwa awaria Messengera© downdetector

W tym momencie trudno powiedzieć, kiedy Messenger zacznie znów działać poprawnie, co dla wielu osób może być sporym utrudnieniem zwłaszcza z uwagi na zbliżający się weekend. Będziemy śledzić ten temat na bieżąco i aktualizować niniejszy tekst, gdy tylko pojawią się w tej sprawie nowe fakty. Wszystko wskazuje na to, że problemy dotyczą również serwisu Instagram i przynajmniej częściowo samego Facebooka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aktualizacja, godz. 12:05

W zaledwie kilka minut od rozpoczęcia awarii Facebook Messengera i Instagramu, kolejne zgłoszenia problemów nadal spływają lawinowo. W serwisie downdetector problem z Messengerem zgłosiło już ponad 1170 osób, z kolej przeszło 190 sygnalizuje awarię Instagramu. Problemy dotyczące samego Facebooka są jak na razie incydentalne.

Trwa poważna awaria Messengera i Instagramu
Trwa poważna awaria Messengera i Instagramu© downdetector

Aktualizacja, godz. 13:00

Z aktualizowanych na bieżąco danych o awarii w serwisie downdetector wynika, że problemy z działaniem Messengera (a co za tym idzie - częściowo także Facebooka) nadal występują. W szczytowym momencie liczba zgłoszeń problemów od użytkowników przekroczyła 1300 raportów. Co ciekawe, równolegle liczba zgłaszanych problemów Instagramu spada, ale w tym przypadku skala usterki od początku wydaje się być dużo mniejsza. Nadal obserwujemy tę sprawę i będziemy informować o postępach.

Aktualizacja, godz. 15:08

Chociaż liczba zgłoszeń awarii Messengera, Facebooka i Instagramu generalnie nieznacznie spadła, problem nadal jest powszechny. Wszystko wskazuje na to, że użytkownicy mogą bez większych problemów prowadzić rozmowy w komunikatorze, zaś usterka dotyczy wyłącznie wymiany multimediów, w tym wysyłania zdjęć. W tym momencie nadal nie wiadomo, jak długo mogą jeszcze potrwać utrudnienia.

Usterka Messengera nadal trwa
Usterka Messengera nadal trwa© downdetector

Aktualizacja, godz 17:10

Liczba zgłoszeń dotyczących usterki Messengera drastycznie spadła. Wszystko wskazuje na to, że problem niedługo zostanie całkowicie rozwiązany.

Usterka Messengera
Usterka Messengera© Licencjodawca

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)