Facebook Messenger wkrótce będzie wyświetlał reklamy

Facebook Messenger wkrótce będzie wyświetlał reklamy

Facebook Messenger wkrótce będzie wyświetlał reklamy
19.02.2016 15:03

W drugim kwartale 2016 roku Facebook planuje przynieść nowe funkcje do swojego komunikatora, Messengera, z którego do tego czasu zaczną zapewne korzystać kolejne miliony użytkowników. Nowości będą przeznaczone dla administratorów kont i stron reprezentujących firmy, jednak rezultaty odczuje zdecydowana większość użytkowników. W Messengerze pojawią się bowiem reklamy.

Nie należy się jednak spodziewać, że w trackie rozmowy pomiędzy dwiema osobami nagle, pomiędzy wiadomościami zostanie wyświetlona kolorowa animacja reklamujące ten czy inny produkt. Ten scenariusz jest już jednak całkiem prawdopodobny, gdy chodzi o kontakt przeciętnego użytkownika z administratorami kont firmowych, które oferują na Facebooku obsługę klienta i temu podobne usługi. Serwis jest przecież coraz popularniejszym kanałem kontaktowym z klientami, także w Polsce.

Obraz

W posiadanie dokumentu, który potwierdzać ma te rewelacje wszedł serwis TechCrunch.com. Nie zdecydował się jednak go opublikować, ze względu na ewentualne wskazanie źródła, co mogłoby zaszkodzić informatorowi. Wiadomo jednak, że wyświetlanie reklam w Messengerze będzie możliwe tylko w sytuacji, gdy użytkownik choć raz kontaktował się z kontem firmowym. Wówczas jego administratorzy zyska możliwość regularnego powiadamiania o nowościach w swoich usługach.

O ile nie jest to może szczególnie uciążliwe, to trzeba wziąć pod uwagę, że w przypadku urządzeń mobilnych na samej wiadomości się nie kończy. Pojawia się jeszcze bowiem kwestia powiadomienia, które wyświetlane będzie zarówno w panelu aktywności, jak i, w zależności od woli użytkownika, na ekranie blokady. A trzeba jeszcze wziąć pod uwagę takie szczegóły, jak powiadomienia dźwiękowe czy wibracje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)