Facebook Messenger zawitał na Windows Phone

Facebook Messenger zawitał na Windows Phone

Facebook Messenger zawitał na Windows Phone
05.03.2014 16:59

Zgodnie z zapowiedzią Microsoftu, na system mobilny z Redmond zawitała właśnie aplikacja przeznaczona do obsługi wiadomości tekstowych poprzez Facebooka.

Facebook Messenger powstał, aby ułatwić i przyspieszyć komunikację. W celu skontaktowania się ze znajomymi nie musimy uruchamiać pełnej wersji Facebooka, a jedynie lekką aplikację. Jest to jej pierwsza wersja i nie posiada ona wszystkich niezbędnych funkcjonalności (nie ma chociażby komunikacji głosowej), można jednak spodziewać się, że zostanie to dodane w najbliższych aktualizacjach. Dostajemy działający w tle komunikator, z pełną historią wiadomości, przesyłaniem zdjęć czy czatem grupowym, od razu w polskiej wersji językowej. Co istotne, Facebook Messenger stworzony został przez firmę Zuckerberga, a nie przez Microsoft, jak ma to miejsce w wypadku pełnej wersji klienta Facebooka. Może to wpłynąć na szybszy rozwój tej aplikacji.

Obraz

Interfejs opisywanej aplikacji jest zbliżony do tego co oferują wersje na Androida i iOS-a. Facebook Messenger dla mobilnych okienek dostępny jest jedynie dla Windows Phone 8. Wraz z premierą Windows Phone 8.1 wbudowany czat z Facebooka zostanie oddzielony od systemu.

Warto wspomnieć, że usługa wysyłania wiadomości poprzez Facebooka stała się ostatnio na tyle atrakcyjna (mimo pewnych błędów i niechęci użytkowników na samym początku), że zdołała wyprzeć z rynku część aplikacji do komunikacji tekstowej w Sieci.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)