Facebook najpopularniejszy

17.02.2010 11:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z ogłoszonych właśnie badań wynika, że Facebook jest najpopularniejszym w sieci serwisem społecznościowym. Daleko w tyle zostawił za sobą Twittera, MySpace i Yahoo.

Nic dziwnego, że Google postanowił uruchomić Buzza - serwisy społecznościowe to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się usług w Internecie. Według statystyk Facebooka każdego tygodnia zalogowani na jego stronach internauci zamieszczają 5 mld wiadomości i komentarzy. Z opublikowanego przez TechCrunch raportu wynika, że aż 44% całej działalności związanej z serwisami społecznościowymi odbywa się za pomocą Facebooka. To stawia go na pierwszym miejscu pod względem popularności wśród internautów.

Na drugim miejscu znalazł się Twitter (29%), za nim usługi oferowane przez Yahoo! (18%), a na szarym końcu tracący ostatnio na popularności serwis MySpace (9%). Interesujący jest też fakt, że Facebook jest obecnie najbardziej popularnym serwisem oferującym usługę chat. Aż 56% wszystkich pogawędek online odbywa się za jego pośrednictwem. Na drugim miejscu znajduje się Twitter (28%), a dalej - Yahoo! (9%) i MySpace (7%).

Z przeprowadzonych badań wynika także, że osoby surfujące po Internecie najczęściej zalogowane są w dwóch serwisach: Facebooku (31%) i Google’u (30%). Na trzecim miejscu plasuje się Yahoo! (25%). Popularność Facebooka pokazuje jak ważną obecnie częścią sieci stały się serwisy społecznościowe.

Z pełnym tekstem raportu na temat popularności Facebooka można zapoznać się (w języku angielskim) na stronach TechCrunch.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)