Facebook pozwoli zablokować dostęp do Messengera, ale tylko właścicielom iPhone'ów

Facebook pozwoli zablokować dostęp do Messengera, ale tylko właścicielom iPhone'ów

Messenger dostanie nową funkcję /Fot. GettyImages
Messenger dostanie nową funkcję /Fot. GettyImages
Arkadiusz Stando
16.06.2020 14:24

Facebook testuje możliwość blokowania aplikacji Messenger za pomocą TouchID oraz FaceID. Szkoda że to rozwiązanie trafia do użytkowników tak późno. Pomogłoby rozwiązać problemy takie jak włamania na konta w celu oszustwa "na BLIK-a".

Oszustwa, takie jak ten przypadek opisywany przez nas w ubiegłym roku, przez dłuższy czas zdarzały się notorycznie. Scenariusz zwykle nie różni się wiele. Złamanie zabezpieczeń konta Facebook, następnie wejście na Messengera i poszukiwanie ofiary. Oszust znajduje przyjaciela/bliską osobę właściciela konta i prosi o szybką pożyczkę BLIK-iem.

Do walki z takimi przypadkami Facebook oczywiście stanął. Wprowadzono możliwość uwierzytelnienia dwuskładnikowego. Zweryfikować logowanie można za pomocą zaufanej aplikacji na smartfon, kodu przesłanego za pomocą wiadomości SMS lub klucza U2F. Ewentualnie możemy stworzyć zestaw kodów odzyskiwania dostępu.

Nie wszyscy jednak korzystają z tej metody i prawdopodobnie szczególnie dotyczy to osób mocniej narażonych na ataki cyberprzestępców. Wygląda na to, że Facebook potrzebuje więcej tego typu zabezpieczeń i powinien też wymuszać korzystanie z nich.

Facebook testuje nową funkcję - odblokujesz Messenger przez FaceID i TouchID

Facebook przyznał, że testuje właśnie kolejną funkcję zwiększającą prywatność. Umożliwia ona blokowanie aplikacji Messenger za pomocą TouchID i FaceID, czyli funkcji stosowanych jak na razie tylko przez urządzenia Apple'a. Warto przypomnieć, że takie rozwiązanie jest już możliwe w aplikacji WhatsApp. Bez potwierdzenia tożsamości za pomocą biometryki, osoba korzystająca z aplikacji nie uzyska możliwości korzystania z aplikacji.

fot. Engadget
fot. Engadget

Nie wiadomo jeszcze, czy funkcja przyjmie się w użytku. Przyjęła się natomiast w komunikatorze WhatsApp, więc nie ma powodów, by Facebook miał faktycznie jej nie wprowadzić. Pytanie tylko, co z użytkownikami korzystającymi z Androida, czy Mark Zuckerberg znajdzie dla nich podobną alternatywę?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)