Facebook pozwoli zablokować dostęp do Messengera, ale tylko właścicielom iPhone'ów

Strona głównaFacebook pozwoli zablokować dostęp do Messengera, ale tylko właścicielom iPhone'ów
16.06.2020 14:24
Messenger dostanie nową funkcję /Fot. GettyImages
Messenger dostanie nową funkcję /Fot. GettyImages

Facebook testuje możliwość blokowania aplikacji Messenger za pomocą TouchID oraz FaceID. Szkoda że to rozwiązanie trafia do użytkowników tak późno. Pomogłoby rozwiązać problemy takie jak włamania na konta w celu oszustwa "na BLIK-a".

bEJARsUl

Oszustwa, takie jak ten przypadek opisywany przez nas w ubiegłym roku, przez dłuższy czas zdarzały się notorycznie. Scenariusz zwykle nie różni się wiele. Złamanie zabezpieczeń konta Facebook, następnie wejście na Messengera i poszukiwanie ofiary. Oszust znajduje przyjaciela/bliską osobę właściciela konta i prosi o szybką pożyczkę BLIK-iem.

Do walki z takimi przypadkami Facebook oczywiście stanął. Wprowadzono możliwość uwierzytelnienia dwuskładnikowego. Zweryfikować logowanie można za pomocą zaufanej aplikacji na smartfon, kodu przesłanego za pomocą wiadomości SMS lub klucza U2F. Ewentualnie możemy stworzyć zestaw kodów odzyskiwania dostępu.

Nie wszyscy jednak korzystają z tej metody i prawdopodobnie szczególnie dotyczy to osób mocniej narażonych na ataki cyberprzestępców. Wygląda na to, że Facebook potrzebuje więcej tego typu zabezpieczeń i powinien też wymuszać korzystanie z nich.

bEJARsUn

Facebook testuje nową funkcję - odblokujesz Messenger przez FaceID i TouchID

Facebook przyznał, że testuje właśnie kolejną funkcję zwiększającą prywatność. Umożliwia ona blokowanie aplikacji Messenger za pomocą TouchID i FaceID, czyli funkcji stosowanych jak na razie tylko przez urządzenia Apple'a. Warto przypomnieć, że takie rozwiązanie jest już możliwe w aplikacji WhatsApp. Bez potwierdzenia tożsamości za pomocą biometryki, osoba korzystająca z aplikacji nie uzyska możliwości korzystania z aplikacji.

fot. Engadget
fot. Engadget

Nie wiadomo jeszcze, czy funkcja przyjmie się w użytku. Przyjęła się natomiast w komunikatorze WhatsApp, więc nie ma powodów, by Facebook miał faktycznie jej nie wprowadzić. Pytanie tylko, co z użytkownikami korzystającymi z Androida, czy Mark Zuckerberg znajdzie dla nich podobną alternatywę?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEJARsVj