Facebook pozwoli zarabiać użytkownikom dzięki... jałmużnie

Facebook pozwoli zarabiać użytkownikom dzięki... jałmużnie

20.04.2016 12:09, aktual.: 20.04.2016 14:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jakiś czas temu w Sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje, według których Facebook ma się borykać z poważnym problemem, jakim jest malejąca liczba publikowania „oryginalnych” materiałów. Serwis zdaje się pracować nad rozwiązaniem, które zapobiegnie podobnym komplikacjom w przyszłości: na publikowaniu statusów będzie można… zarobić.

Jak zauważa The Verge, zweryfikowani użytkownicy Facebooka mogą wziąć udział w ankiecie, która bada ich opinię na temat ewentualnych form wzbogacenia się dzięki publikowanym wpisom. Nie chodzi jednak tylko o strony na Facebooku, ale prywatne konta, choć najpewniej chodzi tutaj tylko o konta zweryfikowane.

W praktyce chodzi między innymi o możliwość umieszczenia na profilu panelu, gdzie inni użytkownicy będą mogli zostawiać… napiwki. Facebook ma także pracować na umożliwieniem właścicielom kont współpracy ze sponsorami, co zapewne poskutkowałoby licznymi wpisami sponsorowanymi.

Źródło: theverge.com
Źródło: theverge.com

Nie zabrakło także funkcji dobroczynne – jeżeli właściciel konta sam jest wystarczająco majętny, to, według ankiety, będzie mógł na swojej stronie umożliwić wsparcie wybranej przez niego organizacji charytatywnej. Niewykluczone także, że dostępny będzie udział w zyskach generowanych przez reklamy wyświetlane na profilu.

Pomysł przypomina nieco koncepcję opisywanego przez nas wcześniej tsū – tam użytkownicy mogą zarabiać na wielu rodzajach aktywności. Mimo rosnącej popularności, tsū, jak dotąd, nie wyrwało się z niszy. Trudno jednak porównywać go z Facebookiem, który z niszą nie ma nic wspólnego, a każda kolejna funkcja niemal natychmiast staje się obowiązującym standardem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)