Facebook Protect w Polsce. Będzie chronić m.in. konta polityków i dziennikarzy

Facebook Protect w Polsce. Będzie chronić m.in. konta polityków i dziennikarzy

Facebook Protect w Polsce
Facebook Protect w Polsce
Źródło zdjęć: © Unsplash
Karolina Modzelewska
25.11.2021 20:03

Program Facebook Protect startuje w Polsce. Dzięki niemu konta należące m.in. do polityków, dziennikarzy oraz osób zajmujących się ochroną praw człowieka zyskają dodatkową ochronę przed potencjalnymi atakami.

Meta, gigant z branży technologicznej zdecydował się na uruchomienie programu Facebook Protect w Polsce. Jest to pomysł skierowany do osób, których konta i strony "mogą być atakowane przez użytkowników naruszających zasady na platformach społecznościowych", jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Facebook Protect rusza w Polsce

Program ma charakter dobrowolny. Mogą z niego skorzystać m.in. dziennikarze, politycy, członkowie ich sztabów wyborczych, a także inne osoby sprawujące urzędy publiczne. Konta, które zostaną zarejestrowane w ramach Facebook Protect zyskają dodatkową ochronę. Będzie to przede wszystkim uwierzytelnianie dwuskładnikowe, a także monitorowanie pod kątem potencjalnych ataków hakerskich.

W jaki sposób można zarejestrować się do programu? Meta wyjaśnia, że "osoby, które mogą kwalifikować się do programu Facebook Protect, zobaczą na Facebooku monity o zapoznanie się z programem i zarejestrowanie się".

Facebook Protect po raz pierwszy uruchomiono w 2019 roku w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu firma regularnie rozszerza jego dostępność na inne państwa. Jak przekonuje Meta, już niedługo usługa będzie dostępna na całym świecie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)