Facebook Protect w Polsce. Będzie chronić m.in. konta polityków i dziennikarzy

Facebook Protect w Polsce. Będzie chronić m.in. konta polityków i dziennikarzy
25.11.2021 20:03
Facebook Protect w Polsce
Facebook Protect w Polsce
Źródło zdjęć: © Unsplash

Program Facebook Protect startuje w Polsce. Dzięki niemu konta należące m.in. do polityków, dziennikarzy oraz osób zajmujących się ochroną praw człowieka zyskają dodatkową ochronę przed potencjalnymi atakami.

Meta, gigant z branży technologicznej zdecydował się na uruchomienie programu Facebook Protect w Polsce. Jest to pomysł skierowany do osób, których konta i strony "mogą być atakowane przez użytkowników naruszających zasady na platformach społecznościowych", jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Facebook Protect rusza w Polsce

Program ma charakter dobrowolny. Mogą z niego skorzystać m.in. dziennikarze, politycy, członkowie ich sztabów wyborczych, a także inne osoby sprawujące urzędy publiczne. Konta, które zostaną zarejestrowane w ramach Facebook Protect zyskają dodatkową ochronę. Będzie to przede wszystkim uwierzytelnianie dwuskładnikowe, a także monitorowanie pod kątem potencjalnych ataków hakerskich.

W jaki sposób można zarejestrować się do programu? Meta wyjaśnia, że "osoby, które mogą kwalifikować się do programu Facebook Protect, zobaczą na Facebooku monity o zapoznanie się z programem i zarejestrowanie się".

Facebook Protect po raz pierwszy uruchomiono w 2019 roku w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu firma regularnie rozszerza jego dostępność na inne państwa. Jak przekonuje Meta, już niedługo usługa będzie dostępna na całym świecie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)