Facebook szykuje Portal TV. Przystawka smart TV z wideorozmowami

Facebook szykuje Portal TV. Przystawka smart TV z wideorozmowami

Facebook szykuje Portal TV. Przystawka smart TV z wideorozmowami
18.09.2019 12:01, aktualizacja: 18.09.2019 15:58

Może już zapomnieliście, ale Facebook wprowadził na rynek Portal - sprzęt do wideorozmów. Teraz firma przygotowuje się, aby rozszerzyć linię Portal o przystawkę do strumieniowania usług wideo z popularnych serwisów.

Nie tylko telewizja

Jak na razie nie ma informacji od samego Facebooka, firma nie komentowała doniesień o projekcie smart TV, ale różne zagraniczne źródła podają taki stan rzeczy jako wychodzący od ludzi blisko zaznajomionych ze sprawą (czyżby pracownicy Facebooka albo partnerów zaangażowanych w przystawkę TV?).

Prawdopodobnie nowe urządzenie będzie zaprojektowane do usadowienia go na samym telewizorze, a nie gdzieś z boku jak typowe przystawki TV. Miałoby podobnie jak inny asortyment Portal kamerkę i mikrofony do wideorozmów. Gwarantowałoby korzystanie z telewizji, a nawet możliwości rozszerzonej rzeczywistości. W takim też wypadku dostalibyśmy jedną kluczową cechę więcej niż np w popularnym Xiaomi Mi Box 4S - poza oglądaniem wideo możliwość rozmawiania. Jeden z ekspertów wypowiedział się też, że nie zdziwiłby się, gdyby Portal TV miał swoje wbudowane głośniki. To zniwelowałoby problem sprzężenia dźwięku czy eliminacji echa.

Smart TV Box w barwach Facebooka przed 2020 r.

Nic nie było mówione na temat systemu, ale można założyć, że będzie to mocno zmodyfikowany Android. Biblioteka dostępnych materiałów może być całkiem niezła. Przecieki sugerują przynajmniej Netflixa i nową platformę Disneya, ale też rozmowy prowadzone z innymi firmami z tego rynku. Można przypuszczać, że aplikacja Oculus TV na gogle VR firmy może nam nieco powiedzieć o możliwym podejściu Facebooka do tematu. Tam też przeglądamy zagregowane treści różnych dostawców.

Nowy sprzęt mógłby wejść do sprzedaży jeszcze w tym roku około okresu świątecznego. To całkiem sensowny czas, pewnie pojawiłby się wtedy pod sporą częścią choinek. Pozostaje nam czekać na oficjalne komunikaty Facebooka w tej sprawie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)