Facebook usunie funkcję Messengera z głównej aplikacji mobilnej i powiększy reklamy na stronie

Facebook usunie funkcję Messengera z głównej aplikacji mobilnej i powiększy reklamy na stronie
10.04.2014 14:54
Facebook usunie funkcję Messengera z głównej aplikacji mobilnej i powiększy reklamy na stronie

Osoby, które nie lubią rozdrabniać się na dziesiątki aplikacji, tylko wolą mieć wszystko w jednej, nie będą zadowolone z najnowszych zmian Facebooka. Jeden z przedstawicieli firmy w rozmowie z Wall Street Journal stwierdził, że niedługo użytkownicy słynnego portalu społecznościowego będą zmuszeni do zainstalowania osobnej aplikacji, by móc wysyłać swoim znajomym wiadomości.

350048996678657985

Według rzecznika Facebooka, użytkownicy korzystający z Messengera otrzymują wiadomości 20% szybciej od tych z podstawową aplikacją do portalu. Wszystko więc wskazuje na to, że już niedługo ci drudzy mogą się spodziewać przekierowywania do instalacji oprogramowania umożliwiającego wysyłanie wiadomości, kiedy tylko spróbują nawiązać rozmowę.

Osoby korzystające z facebookowego Paper dla iOS mogą spać spokojnie. Nie planuje się obecnie wprowadzenia jakichkolwiek zmian w tej aplikacji. To samo dotyczy użytkowników oprogramowania Facebooka na Windows Phone.

Pytanie jak takie rozdzielenie jednej aplikacji na dwie wpłynie na zużycie baterii na smartfonach. Dotychczas aplikacja Facebooka nie była najszczęśliwszą pod tym względem. Wersja dla iOS w niektórych przypadkach „zabijała” akumulator, zaś dołączanie kolejnego bateriożernego oprogramowania może się skończyć frustracją użytkowników i poszukiwaniem lżejszych alternatyw.

Nie jest to koniec zmian, które planuje wprowadzić firma. Niedługo możemy oczekiwać co najmniej dwukrotnego powiększenia reklam, które pojawiają się po prawej stronie na portalu. Niektóre źródła donoszą, że zostaną one powiększone nawet trzykrotnie. Najprawdopodobniej nie wpłynie to zbyt pozytywnie na wizerunek Facebooka. Zmian możemy się spodziewać w ciągu najbliższego miesiąca.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)