Facebook w Gmailu dzięki rozszerzeniu dla Chrome

Facebook w Gmailu dzięki rozszerzeniu dla Chrome

16.02.2010 14:22

Google uruchomił niedawno własną usługę społecznościową o nazwie Google Buzz. Dzięki niej użytkownicy poczty Gmail mogą dzielić się krótkimi wiadomościami ze znajomymi. Dzisiaj pojawiła się zbliżona usługa. To Facebook w Gmailu.

Z Google Buzz można korzystać dzięki zakładce w menu bocznym Gmaila. W ten sposób użytkownik może przesyłać tekst, zdjęcia, filmy, linki i dokumenty znajomym. Od dziś podobna usługa dostępna jest dla osób korzystających z Chrome. David Mulder wprowadził rozszerzenie dla przeglądarki Google’a, którego zadaniem jest obsługa Facebooka za pomocą poczty Gmail. To Gmail Facebook Integration. Dodatek jest dostępny na razie w wersji alpha, warto jednak zwrócić na niego uwagę. Na stronie pobierania Mulder zamieścił także krótki film wideo, z którego możemy dowiedzieć się o podstawowych usługach oferowanych przez Gmail Facebook Integration.

Po zainstalowaniu rozszerzenie zajmuje miejsce w lewym pasku menu, tuż pod usługą Buzz. Zresztą, wyglądem mocno przypomina nową usługę Google’a. Dodatek pozwala nie tylko na przeglądanie, ale też wysyłanie zdjęć czy komentarzy. Mulder zaznacza, że jego rozszerzenie zawiera jeszcze kilka błędów. Spowodowane są one m.in. tym, że zawiadomienia przesyłane są przez 000webhost, a nie prawdziwe konto webhost. Może to spowodować zawieszenie się dodatku czy nawet jego wyłączenie. Wymienione wady będą naprawione w najbliższym czasie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)