Facebook właśnie popsuł swoje aplikacje jeszcze bardziej. Czas na Lite?

Facebook właśnie popsuł swoje aplikacje jeszcze bardziej. Czas na Lite?11.01.2017 16:54
Facebook właśnie popsuł swoje aplikacje jeszcze bardziej. Czas na Lite?

Aplikacje Facebooka, zarówna główna, jak i komunikator, uchodzą za synonim zasobożerności, ślamazarności i niestabilności. Wygląda jednak na to, że przed ostatnią aktualizacją aplikacji przeznaczonych na Androida postawiono kolejne zdanie: pokazanie krytycznie nastawionym użytkownikom, że zawsze może być gorzej.

Jak informuje serwis android.wonderhowto.com, ostatnia aktualizacja aplikacji Facebooka i Messengera po stronie serwerów, która została dziś rano udostępniona bez jakiegokolwiek komunikatu na ten temat, powoduje szybsze rozładowywanie się baterii, podwyższona temperaturę urządzenia oraz spowolnienie działania systemu.

W celu uniknięcia gołosłowności, załączone zostały także statystyki zużycia baterii przez aplikacje. Zdalna aktualizacja aplikacji ma dodatkowo obciążać procesor, zaś podwyższona temperatura skutecznie uniemożliwia ładowanie z wykorzystaniem Fast Charge. Oczywiście czas pracy zależy od pojemności baterii, jednak na Reddicie użytkownicy donoszą o konieczności ciągłego ładowania smartfonów.

Rozwiązanie?

Jeżeli doświadczyliście podobnych problemów, to w pierwszej kolejności warto po prostu uruchomić aplikacje ponownie. Usunięcie ich z poglądu uruchomionych aplikacji nie musi być jednoznacznie z ich wyłączeniem, przez co zalecamy ponowne uruchomienie smartfonu. Jeżeli to nie rozwiąże problemu, zachęcamy do korzystania z Facebook Lite lub wersji przeglądarkowej.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)