Facebook wprowadza "tryb cichy". W prosty sposób dostosujesz powiadomienia

Facebook wprowadza "tryb cichy". W prosty sposób dostosujesz powiadomienia

Facebook chce pomóc nam ograniczyć czas spędzany w sieci /Fot. Shutterstock
Facebook chce pomóc nam ograniczyć czas spędzany w sieci /Fot. Shutterstock
Arkadiusz Stando
10.04.2020 15:25

Facebook zapowiedział nową funkcję dla swojej aplikacji mobilnej. Użytkownicy otrzymają możliwość dostosowania powiadomień w sposób rodem z Messengera. Tak zwany "tryb cichy" dla Facebooka wyciszy większość z nich. W ten sposób pomoże nam ograniczyć czas spędzany w sieci podczas pandemii choroby COVID-19.

Nie poinformowano, o jakie typy powiadomień dokładnie chodzi. Które Facebook uzna dla nas za ważniejsze, a które nie? Odpowiedź może zależeć od tego, jak ocenia nas algorytm. Logicznym byłoby pokazywanie powiadomień od osób, grup i stron, z którymi najczęściej wchodzimy w interakcję.

Powiadomienia od aplikacji można w dowolnym momencie całkowicie zablokować w ustawieniach. Nie należy jednak mylić tego rozwiązania z trybem cichym Facebooka. Znajdziemy go w zupełnie innym miejscu – w sekcji "Czas spędzony na Facebooku" mieszczącej się w ustawieniach.

Obraz

Aktualizacja jest częścią rozwoju tej właśnie sekcji. Facebook zapowiada możliwość analizy trendów tydzień do tygodnia oraz analizę porównawczą czasu korzystania za dnia oraz nocy. Natomiast nowy tryb będzie można ustawić zarówno automatycznie, jak i dostosować własnoręcznie.

Facebook chce, abyśmy podczas kwarantanny lepiej spędzali czas w sieci

"Ponieważ wszyscy dostosowujemy się do nowych procedur i przebywania w domu, kluczowe może okazać się ustalenie granic dla spędzania czasu w sieci. Niezależnie od tego, czy chcesz skoncentrować się na rodzinie i znajomych, spać spokojnie lub zarządzać sposobem spędzania czasu w domu, mamy narzędzia, które pomogą Ci znaleźć właściwą równowagę dla sposobu korzystania z Facebooka" - czytamy we wpisie na blogu Facebooka dotyczącym COVID-19.

Poza trybem cichym, Facebook zapowiada dodanie także nowych skrótów do ustawień powiadmień, oraz preferencji news feedu. Jak twierdzą twórcy portalu, chodzi o to, abyśmy jak najlepiej wykorzystywali swój czas na portalu, kontrolując rodzaj wyświetlanych nam postów. Częściowo chodzi o zadbanie o zdrowie psychiczne użytkowników w czasie kwarantanny i pandemii COVID-19.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)